Wpis z mikrobloga

@proweniencja: ale zajebiste! czapki z głów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba będzie coś w tym stylu ogarnąć... szacuneczek na maxa! Kiedyś przeszło mi to przez myśl, ale ... wiesz jak to jest! Póki nie zobaczysz, to nie ocenisz. No mnie się podoba :)
@proweniencja: Generalnie bardzo podoba mi się zamysł, przyciski technologii w ciekawej formie, kwestia tylko taka, że mamy ich aż 13 także w takiej formie by się nie zmieściły, także chyba musielibyśmy zostać przy tym, co mamy obecnie (forma przycisków technologii), aczkolwiek opcja zmiany na czarną mapę, to ciekawa sprawa... suwak z zarobkami na wierzchu zdecydowanie na plus. haha no i widzę, że trzy kropki są w pionie! ( ͡° ͜
@proweniencja: jesteś chyba dobrym UXowcem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zainspirowałeś mnie mocno... a co myślisz o stylu pod granat: https://dribbble.com/shots/3346839-Symu-3-0-Group-View/attachments/725968 ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczami wyobraźni też to widzę.

wydaje mi się, że slajder w sytuacji, gdy mielibyśmy sporo kategorii (obecnie 13) mógłby być nieco uciążliwy. Na mobile to by się super przyjęło, ale nie jestem pewny, czy to jest dobry kompromis
@StartupCribs: Właśnie się zastanawiałem czy w przypadku serwisu dla raczej ogarniętych odbiorów, potrafiących poruszać się w różnych interfejsach i uczyć, można olać kwestie UI/UX, ale zauważyłem kilka komentarzy co do filtrowania po płacach i doświadczeniu, że nie mogą znaleźć ( ͡º ͜ʖ͡º). Także muszę niestety stwierdzić, że nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dla mnie jest git (tzn. poprzednia wersja była lepsza -
@proweniencja: ta... niestety tak czy siak trzeba to wszystko zrobić na poziomie easy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ... a czemu poprzednia wersja wg Ciebie lepsza? pytam z ciekawości, co dla Ciebie było lepsze, daj znać! ps. a nowe kategorie z pewnością się pojawią, tylko na ten moment wolałem w 100% skupiać się na tych dla programistów.
@StartupCribs Najgorsze to jest #f3f6f8, na tym tle białe buttony nie odcinają się i faktycznie można mieć trudności z zauważeniem filtrów po prawej tym bardziej, że to 300 (a mam 27" monitory z PVA, na tańszych niektórych pewnie w ogóle nie widać różnicy). Zresztą brakuje trochę konsekwencji. Oferty są klikalne i mają cień, a buttony nie mają. Do tego po zakończeniu testu w Lighthousie nie da się wrócić ot tak do
@proweniencja: mhm... kumam, czyli najlepiej, aby jeszcze kolorowe buttony ten cień posiadały. Wydawało mi się to jasne, że do klikania, ale rzeczywiście ludzie mogą to wziąć jako po prostu legendę do mapy :-D

na Macach layout prezentuje się czytelnie, ale sam siedzę na jakimś starym monitorze od Benq i jest problem z tymi białymi kolorami.

największą rozkminę to miałem z rozkładem sekcji "Apply for a job", gdzie skupialiśmy się na tym,
@StartupCribs: Na nowych macach wszystko prezentuje się lepiej bo rozdzielczość wyższa, matryca lepsza, plamka mniejsza, a do tego inny system renderowania fontów, który radzi sobie lepiej z fontami <= 300 (Linux też bije Windowsa w tej kwestii).

Jak pisałem dla mnie apka ok, to co bym zmienił to dorzucenie do manifestu display: standalone, zmiana kolumn w (obrazek) - po co marnować miejsce jak się korzysta z flexboksa, dodanie push`y. W
proweniencja - @StartupCribs: Na nowych macach wszystko prezentuje się lepiej bo rozd...

źródło: comment_bmD8tfT4lri3FXlubO2aWprtsLlKiKUt.jpg

Pobierz
@proweniencja: dokładnie, wszystko było robione pod Maki, dlatego tam wygląda znacznie lepiej, a na starych już nieco gorzej.

hmm... wersja mobilna do poprawki, fakt. Tu typowe MVP, aby po prostu była opcja przeglądania ofert. Chcemy dodać jeszcze aplikację via Linkedin.

jeszcze nie wszystkie oferty posiadają wszystkie niezbędne dane, w princie podesłanym jest miejsce na 5 box - wielkość firmy. Ciężko mi jest powymieniać te oferty, dlatego stopniowo robią to firemki... (
@StartupCribs: Chodziło mi raczej o flex: auto; żeby kolumny/boksy zawsze zajmowały łącznie 100% szerokości sekcji.

Font jest ok, tylko czasem brak kontrastu pomiędzy elementami... Chociaż z drugiej strony dla mnie jest ok, dla Ciebie/Was jest ok, bo mamy lepsze monitory. Niestety zazwyczaj trzeba wybierać pomiędzy wersją milszą dla oka, a czytelniejszą. Popatrz jak się zmienił iOS i web design Apple. Z 200/300 przeszli stopniowo do 600/800. Chociaż dla mnie to popadanie