Wpis z mikrobloga

#pianino #muzyka #jazz
Ale jestem z siebie dumny! Właśnie nauczyłem się II-V-I w Cmaj z voicing'iem akordów bez prymy(rootless chords?) z lickiem Billa Evansa w prawej ręce. Próbowałem to przetransponować do F#, żeby zobaczyć czy faktycznie umiem i zajęło mi to conajmniej z 20 minut ale dałem radę xD Początki bywają trudne ale tyle radości...
W ogóle zauważyłem, że absolutnie nie pojmuję polskiej terminologii muzycznej i już chyba jej się nie nauczę, odstraszają mnie undecymowe akordy, gdzie w angielskim to po prostu 'jedenastki' ((oo))
  • 9
@j4ace gratulacje, a masz jakieś konkretne materialy/książki? Ja się sam uczę i aktualnie udało mi się do melodii autumn leaves dołożyć w lewej ręce 2-5-1 min i maj. Ale szukam jakiejś konkretnej praktycznej drogi czego się dalej uczyć i co ćwiczyć, a ze czasu mało to przydałaby się esencja must know
@vantar: mam praktycznie taką samą sytuację, teraz jeszcze studia dojdą od października to nawet sobie nie pogram. Również samouk ze mnie, chociaż grałem wcześniej wiele lat na gitarze i mam trochę "obycia".
Z materiałów do grania polecam ci klasycznego Real Book'a. Trochę też oglądam różne lekcje na youtube, nic wielkiego. Żaden ze mnie ekspert, ale po prostu trzeba przerobić naście, dziesiąt kolejnych standardów, ćwiczyć akordy, melodie, skale, kadencje itd. i człowiek
@j4ace: hej, też gitarzysta/pianista samouk here i mam to samo co Ty - nie ogarniam polskiej terminologii. Czytam wszystko po angielsku, słucham po angielsku, oglądam po angielsku, symbole - spoko, ale właśnie terminologia leży, a szkoda, bo chciałbym się jakoś jej też nauczyć.

btw, polecam kanał Adam Neely na YT. A Real Book gdzieś kupiłeś czy pdf?
@paczesik pdf, nawet jakbym chciał kupić to w ogóle nie ma tego wydania, które lubię w PL.
Adam Neely nie gra przypadkiem na basie? Część z jego filmów kojarzę. Od siebie dodam kanał Michael New, ma fajne filmiki o teorii muzyki.
@paczesik
@j4ace no ja też z gitary przeszedłem na piano, teorie w miarę łapie, ale brakuje mi praktyki, dlatego szukam jakiś ćwiczeń które małym nakładem dadzą duży progres