Wpis z mikrobloga

#magdazuk
Wreszcie mamy wiarygodne potwierdzenie faktu, że balsamacja wpływa negatywnie na wynik autopsji! Mowa właśnie o drugiej sekcji, już po balsamacji. Najbardziej interesujący dla nas jest akapit "Discussion". Autor: Dr.Jatin Bodwal. Cytuję: "Embalming should not to be done prior to medico legal autopsy because certain findings which could be misinterpreted by the forensic pathologist and may distroy the medico-legal evidence (1)."
Wnioski można wyciągnąć samemu :-(

http://www.academia.edu/3477162/Autopsy_on_embalmed_body_A_case_report_and_discussion_of_Medico-legal_issues
  • 39
@Evergreengo: A może coś mnie ominęło? Jakiś psycholog sądowy wypowiadał się o stanie Magdy, ale nic nie wiem i wizycie "psycho-loszki" w Egipcie? Chyba w tym rzecz ...Zgaduję natomiast o jakim detektywie mówisz ;-)
@Evergreengo: "Autopsy on embalmed body: A case report and discussion of Medico-legal issues" Dr. Bodwala: W tym samym akapicie (Discussion) padło nawet takie stwierdzenie, cytuję:
"Embalming prior to medico-legal autopsy may invite charge of destruction of evidence (...)"

10 maja odbyła się sekcja zwłok w Egipcie i już wtedy było wiadomo, że w Polsce odbędzie się druga sekcja:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/smierc-magdaleny-zuk-znamy-date-sekcji-zwlok_990898.html
@Brunhilda2: @Evergreengo pisze bardzo rozsądne rzeczy i niech Cię nie zwiedzie ortografia , składnia i co tam jeszcze, tylko esencja...(musisz mu jakieś "sorry"przesłać) . Więc...Chodzi o prawie żonę Rutka, panią wielką psycholog- detektyw.....ale myślę, że na balsamację mógł się zgodzić już Solczak, on był pełnomocnikiem rodziny w tym czasie, miał pewnie papier od kancelarii już ich adwokata, no i biegły językowo, więc "wszystko załatwił"....jak ta lala...część rzeczy mógł też zabrać, chociaż
@stopmanipulacji1111: Pomyślałam o narzeczonej Mr. R, ale znalazlam tylko info o niej, że ma jakąś firmę w Anglii (biuro podróży), a nic o tym, że jest paycholożką. Mimo powagi sytuacji okażmy trochę poczucia humoru. Tu nikt nie oceniał ortografii, według mnie mogła to nawet być zabawna gra słów - "psycho-loszka". Ponieważ nie było
tu złych intencji, uważam, że to tłumaczenie wystarczy. ;-) Czyżby S. miał prawo do decydowania także o balsamacji
@Brunhilda2: No właśnie...na balsamację musi być jakaś oficjalna zgoda,(nawet jeśli chcą to narzucić) tego wymaga ambasada, to musi być na piśmie, lub na piśmie brak zgody rodziny (pełnomocnika). Stąd problemy rodziny zmarłej w Egipcie Polki , podczas nurkowania. Nie wiedzieli, że wszystko musi być "na piśmie", prośba o sekcję itd....Ciekawe tylko, że o tym ich ambasada akurat nie poinformowała. To sprawa z 2014 r.
@stopmanipulacji1111: "Mecenas zwrócił uwagę, że najistotniejszą dla niego informacją z konferencji prokuratury jest to, że władze egipskie nie pozwoliły polskiemu biegłemu na pobranie próbek biologicznych z ciała zmarłej i przesłanie ich do Polski. Przyznał, że ta sprawa to wyścig z czasem."

Fatalnie się złożyło, że nie pozwolono pobrać próbek biologicznych! Ładna wzorowa współpraca! :-(
W dodatku według tego artykułu ciało było przewożone w nieodpowiednich warunkach.

No to po sekcji już posprzątane.
@stopmanipulacji1111: @stopmanipulacji1111: Kto tej zgody udzielił? Albo czy możliwe, żeby S. udzielił
zgody na sekcję i balsamację jednocześnie? Chyba nie tak powinni być - zgoda na wszystko "za jednym zamachem"? A Od 5/05 sprawa była już objęta śledztwem. O aspekcie balsamacji nic na razie nie widzę w prawodawstwie. Tu jest odwrotna sytuacja niż w sprawie, o której piszesz, jak na ironię! No to teraz zrozumiałe, że chociaż "dla porządku" domagają