Wpis z mikrobloga

#xiaomi lepsze, ale czasem się jednak coś psuje i stąd moje pytanie do was. Kupiłem ich "kilka" dla różnych znajomych, wiele z tych osob to użytkownicy 50+ a raczej bliżej 70+ dlatego pierwsze komunikaty o problemie z wybudzeniem uznałem za słabe ogarnięcie telefonu. Ostatnio jednak odezwała się przyjaciółka z podobnymi wrażeniami, że coś się złego dzieje:
-dzwoni i nie moge odebrac, ekran ciemny.
-chce zadzwonic, naciskam przycisk ten z boku a telefon nie reaguje, dopiero po kilku próbach cos sie pokazuje na ekranie
-trzymam kilka sekund ten przycisk z boku, wyskakują 4 obrazki i naciskam restart i dopiero działa
-mam problem ze zrestartowaniem, trzymam przycisk a on nie resetuje sie
(tak, poleciało już na paru recovery)

Dodam, ze chyba wszystkie mają czyste ROMy i wszystkie to... #redmi Różne modele od #redmi3pro #redmi3s przez #redmi4 zwane pro prime.
O co chodzi?
  • 9
@alegoraco: kilku jestem pewien, ze czyste romy bo zmieniałem np tej przyjaciolce i to mnie utwierdziło, ze cos te pozostałe osoby jednak mają rację, ze to nie ich wina uzytkowania. Kilka poszlo bez zmian bo "pozniej zmienie jak bedzie lipa a i wiecej czasu". Zdecydowana wiekszosc smiga bez problemow. Brat na swoim redmi4pro prime tez miał ten bład, ale to na pierwszym globalu (było na forum miui.com), teraz jest OK.
@widmo82 też tak czasem mam. Ktoś dzwoni i nie mogę odebrać, pisze tylko że czujnik jest zasloniety, dopiero po próbie odblokowania klawiszem fizycznym za którymś razem łapie.
@edwin20: wlasnie wczoraj to samo mama mi zgłosiła, ze niby zasłonięty a telefon widziałem ze lezy na stole, przetarłem szybkę mimo, że była czysta, klik power, telefon wstał bez problemu, ale wieczorem kumpela odwiedziłem i mowi mi podobne rzeczy. Tak sie zbiegło to wszystko, moze jakies aktualizacje wyszły zryte, nie wiem.