Wpis z mikrobloga

Czołem Mierki,

Mam pytanie odnośnie życia w Polsce i nie wiem gdzie indziej mógłbym je zadać. Mam nadzieję, że pomożecie.

Pytanie brzmi: Ile kosztuje życie w Polsce?

Założenia: Dostajesz daną dan kwotę co miesiąc do ręki, nie musisz pracować, ale też nie masz nic ponad to. Żyjesz sam/sama. Jaka kwota wystarcza do zaspokojenia potrzeb na poziomie (1) podstawowym (powyżej granicy ubóstwa), (2) normalnym (życie nieodbiegające od przeciętnego Polaka), na poziomie (3) dobrym (czyli życie wygodne, bez wyrzeczeń, ale też nie luksusowe - bez Maybachów).

Mój strzał to:
Ad. 1. 1000 PLN, wystarczy na pokój w małej mieścinie (połowa) i po 100 zł na jedzenie tygodniowo.
Ad. 2. 2000 PLN, kawalerka w małym mieście (znów połowa), 150 zł tygodniowo na zakupy w dyskoncie i ~400 na rozrywkę, nagłe wydatki, odkładanie na wakacje.
Ad. 3. 4000 PLN, połowa jak zawsze na kawalerkę z opłatami (teraz już nawet w Wawie), 200 zł na tygodniowe zakupy, zostaje jakieś 1200 zł na imprezy lub wyjazdy.

Dobrze liczę? Nie mieszkam w Polsce i nie jestem pewien faktycznych kosztów życia.

PS Pamiętajcie, że w Polska to nie tylko Warszawa!
#pytanie #finanse #zycie #kiciochpyta #pieniadze #polska #wezkredyt
  • 4
@Ancro: na normalnym poziomie.

1 - 2k, pokoj i zarcie z biedry, ale dla mnie to nadal jest ubostwo
2 - 6k - wynajete mieszkanie, jedzenie na miescie, budzet na rozrywke i losowe wydatki (dentysta, jakis sprzet, etc)
3 - 12k - mieszkanie w dobrym standardzie, samochod sredniej klasy w leasingu, lepsza odziez, raz na jakis czas podroze