Wpis z mikrobloga

#a4 #a4go #gorzkiezale

Nosz kurdę w tym kraju ludzie są wyjątkowo tępi.
Kupiłam urządzenie, które pozwala mi przejeżdżać przez bramki na autostradzie praktycznie bez zatrzymywania się i omijać niemałe kolejki do kasy. Cenię swój czas więc zainwestowałam.
I wszystko byłoby super gdyby nie tępota ludzka. Dzisiaj byłam w Krakowie tam i z powrotem czyli przez bramki przejeżdżałam 4 razy.
Za KAŻDYM razem mój pas do przejazdu był zablokowany przed idiotów bez urządzenia.
Pracownicy już przestali siedzieć w budzie (bo jeszcze wcześniej od oferm brali kasę żeby nie było zamieszania, podejrzewam że abonenci się wkurzyli bo cwaniaki potem udawały, że sobie bramki pomylili) ale jaki jest tego efekt? Że w najlepszym momencie czekałam aż CZTERY AUTA łaskawie wycofają mi z pasa który należy się mnie jako abonentowi.
No ale każdemu się może zdarzyć, może się pomylić?
Pomijam masę znaków w oczojebnym, pomarańczowym kolorze które są po drodze i wielką wywieszkę nad bramką.
Cały pas prowadzący do bramki a4go ma na ziemi (na długości lekko 100 metrów) wymalowane wielkie, pomarańczowe trójkąty (pic rel). Do tego są wypukłe jak pasy przed przejściami dla pieszych i rowerów. No naprawdę nie da się tego ani przeoczyć i nie poczuć pod kołami.
Co ciekawe, dzisiaj wszystkie ofiary za kierownicą były wbrew pozorom płci męskiej.

@marcel_pijak @Bleck mieliście rację
n.....a - #a4 #a4go #gorzkiezale 

Nosz kurdę w tym kraju ludzie są wyjątkowo tępi....

źródło: comment_DbFurD3IiIaYkk8VFEshuIriaPCuxG1U.jpg

Pobierz
  • 21
@nama: A co go obchodzi, że nie ma dogadywania się? On płaci i żąda i jak chce przejechac tym pasem to tym pasem przejdzie, bo jak tego nie zrobi, to mu siwe wąsy zaczną spod nosa wypadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@Kvazar: nie ma trzech pasów, zdjęcie wyżej jest jakieś stare albo z innego miejsca. Jest tylko jeden pas dla a4go, skrajnie lewy.
Ale tak jak pisałam - nie ma pracownika w kasie. Może sobie tam stać i stać nikt go nie obsłuży, nikomu nie zapłaci, nikt nie otworzy szlabanu. To trochę tak jakby pójść do samoobsługowej kasy w Tesco i wymagać, żeby kasjerka obsłużyła.
@nama: aż mi się przypomniało jak kiedys jechałem służbowym autem, miałem tam viatoll, wjeżdżałem jednym z bocznych wjazdów na A4, za mną toczyło się jakies typowe srednie auto, nie pamiętam już, a4 czy avensis, szlaban się przede mną otworzył, a gostek myslał że jest dzień darmowych autostrad czy cos, przyspieszył i chciał zdązyć za mną. widziałem tylko w lusterku jak szlaban zamyka mu się na masce ( ͡° ͜ʖ
@Kvazar: ale jak jedziesz i widzisz wiele pasów i że tylko na jednym namalowane są wielkie, pomarańczowe trójkąty, to coś tam chyba zagra w głowie.
Potem rzut okiem na oznaczenia nad bramkami i tylko jedna jest na pomarańczowo a reszta w tym samym kolorze.
No kurde coś tu nie gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nama: poruszałem ten temat z babkami z budek - one tak samo wkur*ione i sfrustrowane. Jedna mówiła, że niektórzy (jak jeszcze brali kasę) - na bezczela mówili że wiedzieli że nie mogą, ale nie chciało im się czekać gdy był np duży korek. Ludzie to chu*e po prostu.... Najlepszy pomysł, to byłby wprowadzić przejazd za np 50 PLN. Moment by się oduczyli.... Ja za każdym razem klakson na 20 sekund ...
@nama bo już nieraz byłem świadkiem takich sytuacji i też już chciałem pisać do zarządcy żeby wycofali ludzi z budek. No i już się nauczyłem, i radzę każdemu to przyjąć do wiadomości, że ludzie w tym kraju NIE CZYTAJĄ/NIE PATRZĄ NA ZNAKI/TABLICE/OGŁOSZENIA.
@marcel_pijak: ja się zastanawiam jakie można jeszcze zastosować rozwiązanie? Masa jest znaków pionowych sporo przed bramkami, znaki poziome w postaci całego pasa startowego z wielkimi trójkątami. No ja nie wiem co jeszcze trzeba XD chyba sygnały głosowe nawalające z głośników :D
@Bleck: Ludzie są od września wycofani z budek no ale... zaczęło się inne cofanie XD serio muzyczki z Benny Hilla do tego tylko brakuje.
@nama to nie jest kwestia oznaczania, tylko januszowania. Ludzie doskonale wiedzą, że wjeżdżają na "uprzywilejowany" pas, ale przecież czemu w korku mają stać jak tu jeszcze jeden pas jest. Mój ojciec kiedyś tak się władował, matka mu mówi nie jedź, bo Cię nie wpuszczą, ale on przecież widzi, że inne samochody tym pasem jadą (,)