Wpis z mikrobloga

Mirki, do was można walić jak w dym, więc proszę was o radę. Rozpoczynam studia #informatyka na #pwr. Do wyboru mam pracę po godzinach, albo kredyt. Nie mam żadnego źródła wsparcia finansowego, jedynie stypendium. Z jednej strony kredyt da mi więcej czasu na naukę i będę mógł szybciej wyuczyć się zawodu, ale z drugiej strony to forma Cyrografu i uzależni mnie od banku na lata ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#praca #pytanie
PS. Jeżeli ktoś z was potrzebuje pracownika-studenta we #wroclaw to chętnie pogadam na PW xD

Co wybrać?

  • Kredyt studencki 30.8% (28)
  • Praca późnymi godzinami na pół etatu 69.2% (63)

Oddanych głosów: 91

  • 22
@Jacket: jestem po kredycie studenckim (trzyletni). Miałem ochotę zwalić konia ze szczęścia po spłaceniu ostatniej raty. XD Kasa zawsze spoko ale chyba lepiej gdybym poszedł gdzieś do pracy.
Dlaczego pw? Może inni by się chcieli dowiedzieć co powinno się zrobić?

@push3k-pro: Taka rekurencja: żeby poszukać roboty, trzeba zacząć szukać roboty.
A na PW bo to przecież kurde rozmowa "rekrutacyjna" - nie wiem jakim specjalistą trzeba by być żeby w tym kraju odważyć się omawiać warunki publicznie i publicznie opowiadać o swoim skillu w społeczności która wszystko wie lepiej xD
@Jacket: na tym etapie bardziej ci się opłaci przyłożyć do nauki i wziąć kredyt. Po pierwsze ze wszystkich możliwych kredytów studencki jest na dość dobrych warunkach, a jakaś gównopraca i tak ci nie da wystarczająco pieniędzy żeby zrównoważyć zużycie sił które mógłbyś przeznaczyć na naukę. Prędzej przyłoży się do nie wywalczenia stypendium na kolejne lata.
@Jacket: Tak jak piszą koledzy, w tym wypadku kredyt nie jest złym pomysłem. Będziesz zajmował głowę nauką, a nie myśleniem jak tu parę groszy naskrobać, czy iść do gównopracy czy handlować szajsem na allegro. A jeśli jesteś chociaż trochę ogarnięty, to po znalezieniu pracy w zawodzie, spłacisz kredyt po paru wypłatach w korpo it. :) Zaufaj starszemu koledze, ja wybrałem tę opcję z dorabianiem i bardzo żałuje, bo bardzo się przez
@Jacket: w4 , w8 , w11? Napisz lepiej jaka prace teraz masz na oku? Jak idziesz na infe to chyba po to żeby ogarnąć programowanie a nie składanie kompow także moja rada: weź kredyt i weź się od pierwszego dnia studiów za szlifowanie programowania( na 1 rok studiów za bardzo nie licz że czegoś się nauczysz konkretnego) , przedmiotów mało , czasu masz dużo. Jak jesteś pracowity i ogarniesz programowanie w
@Gib_Melson W11. McDonald, KFC, ewentualnie Amazon. O ile mi wiadomo, można po określonym czasie przestać pobierać kredyt, więc opcja z podwójną nauką i szybką pracą w zawodzie to teraz plan A. Na targi na pewno zajrzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)