Wpis z mikrobloga

@Magadanka w sumie to sie podepne i spytam czy robilas ze schematow naokolo czy z takiego ze szwem bo ostatnio przy schemacie na pingwinka widzialam bodaj sposob na robienie jakby prostokata i zszycie i tu w sumie chyba trudno cos zepsuc xD
@Misskiedis: na około i albo mi wychodziła czapa jak dla niemowlaka (przy proporcjach jak ma dorosłego xd) albo płaski placek, kurde( ͡° ʖ̯ ͡°) mozesz opisać ten drugi sposób, bo chyba nie czaje ;)
@Magadanka: Ja miałam jedynie problem z szerokością czapki, bo robiąc ją dokładnie jak w filmiku, wyszła za szeroka i musiałam zmniejszać :) Może Ty akurat nie masz problemu z dopasowaniem tego, ale na wszelki wypadek wole ostrzec
@waflowa
@Magadanka
@Misskiedis

Najprostszy sposób na czapkę: zacząć od magic ring i zrobić 10 słupków, półsłupków czy czym tam chcecie robić. Następne okrążenie - po 2 w każdy słupek na dole (razem 20), jeszcze następne - jeden słupek (czy czym tam robicie, nie ma znaczenia) i 2 w następny (razem 30). Później 2 normalnie i 2 w następny, 3 normalnie i 2 w następny i tak dalej. Mierzycie sobie ten placek i