Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś blogi gdzie ktoś opisuje jak tworzył swój smart home w oparciu o #arduino #esp8266 #raspberrypi? Nie szukam tutoriali, jak to można zrobić jeden włącznik czy światło, ale jakiegoś takiego opisu krok po kroku jak w praktyce przebiegało tworzenie takiego systemu.

Planuje wykonać całe mieszkanie z takimi bajerami, ale dobrze by było uczyć się na czyis błędach, bo z kasą i czasem u mnie słabo ;)

#smarthome #automatyka #budownictwo

W grę wchodzi nawet kucie ścian dlatego chcę porównać zalety przewodowego rozwiązania nad WiFi/bt/nrf24
  • 14
@Majsterkowo z tego co pobieżnie na tel widzę u ciebie instalacja w domu jest w 100% uzależniona od modułu smart. Pada centralka, nie mogę korzystać z domu. Czegoś takiego muszę całkowicie uniknąć.
@Wegrzynski Bardziej chodzi mi o możliwość usunięcia całego systemu, zrezygnowania z niego, a nie o awaryjność.

Ogólnie teraz choroba mnie przycisnela, ale postaram się na bieżąco dzielić swoimi pomysłami podczas tworzenia, bądź pytać o pojedyncze zagadnienia. Postaram się wszystko udokumentować, moze się komuś przyda :)
@Wegrzynski Teorię to ja znam bardzo dobrze, szukam po prostu przykładów całych takich instalacji które ktoś z sukcesem wdrożył i dzieli się doświadczeniami, co by zmienił gdyby zakładał teraz od nowa
@foxbond: U mnie centralka domoticz jest na vmware esxi. Zawsze mogę odtworzyć szybko z backupu bądź uruchomić na innym hoście w przypadku awarii. Jak na razie 2 rok bez problemów pracuje. Acz bazowa funkcjonalność jest na PLC i nie wymaga do działania domoticza. Na ESP też można tak zrobić w końcu input z włącznika światła może być podłączony do tego samego ESP co output do przekaźnika i regułami w espeasy zrobić
@AlPacino: Strony nie da się czytać pod Chrome, ale sobie poradzę ;p Mogą być jakieś użyteczne informacje tylko oczywiście sterownik plc zastąpię swoim rozwiązaniem.

Minusem wszystkich ukazujących sie tu projektów jest centralizacja.