Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Chciałem dodać w chaindex.com do obserwowanych giełd @Bitbay (który działał już wcześniej, ale przestał) i @BeatcoinPL, ale:

Bitbay w swoim public API od pewnego czasu w każdej transakcji podaje tid=1 co efektywnie wyłącza parametr since

A Beatcoin po prostu nie ma takiego public API (!) przynajmniej wg ich dokumentacji.

Bitbay nie odpowiedział na ticket supportu, ale na mirko podziękował za zgłoszenie i nic się od tego czasu nie zmieniło.

Beatcoin spytał kilka miesięcy temu co bym potrzebował i od tego czasu również nic się nie wydarzyło.

A więc czekam dalej ¯\_(ツ)_/¯
  • 7
@chaindex: https://beatcoin.pl/public/graphs/ticker/ticker.json

Wy pisaliście do nas na samym starcie tak? Musisz mi wybaczyć, ale mieliśmy wtedy przegrzane procesory.. Potrzebowaliśmy złapać rytm. Dodamy czego tylko potrzebujesz.

@Groosik: Jeśli napisałeś maila, a nie odpisaliśmy to znaczy że Freshdesk musiał wsunąć go do SPAMu, bo odpisujemy na wszystkie, nawet skrajnie niekonstruktywne wiadomości. Stawiamy przede wszystkim na Obsługę Klienta ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
dałbyś mi przykładowe API jakiego potrzebujesz? Zajmę się tym osobiście.


@BeatcoinPL:

Najlepsze rozwiązania jakie do tej pory widziałem, to pliki JSON dla każdej pary walutowej osobno, które zawierają array obiektów z takimi polami:
tid - niepowtarzalny i koniecznie rosnący identyfikator transakcji,
price - cena transakcyjna (w walucie bazowej)
amount - liczba wymienionej waluty
ts - UNIX timestamp

Normalnie plik może zwracać np. ostatnie 24h, ale fajną opcją jest parametr np. since,
Rozumiem, że to transakcja już dokonane? Czy potrzebujecie też czegoś do głębokości rynków?


@BeatcoinPL: Tak - dokonane. Ja nie potrzebuję głębokości rynków (na razie), ale praktycznie wszystkie giełdy to udostępniają w public API. Tylko tu już pewnie lepiej się sprawdzają jakieś rozwiązania z WebSockets.