Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@AdiBubu: no swędzi.

@pestis: @Fundorr: Bolerioza to nie przypadkiem występuje długo po ugryzieniu i jak było to nieleczone?

@Roosevelt: W sensie byłem u lekarza i dostałem antybiotyki, powiedział, że pokleszczowe ale byłem ostatnio na botoksie Vegi i nie ufam lekarzom. Nie no #!$%@? żartuje. Chciałem zobaczyć co mirko powie, ale już dostałem wyrok - bolerioza, śmierć i #!$%@? :D
@hakeryk2 Wiesz co ja mialem bardzo czesto podobne badziewia tez np po koszeniu trawy,albo cos innego jqk robilem na wsi.Czy po cieciu drzewa.Gryzly mnie jakies #!$%@? muszki czy inne #!$%@?.Zazwyczaj takie cos trzymalo sie u mnie do 10 dni a pozniej znikalo.Tylko swedzialo wlasnie przez 3-5 dni.Na srodku tego czulem takie zgrubienie jakby w tym miejscu bylo ugryzienie,i ogolnie takie gorace to miejsce bylo.
@hakeryk2: ja tak reaguję a pchły - 2 dni lekkie zaczerwienienie i swędzi umiarkowanie jak po komarach, potem leczy się z tydzień lub dłużej. Idź koniecznie do lekarza jeszcze raz, bo jak coś rzeczywiście odkleszczowego, to jak zaniedbasz będzie się ciągnąć do końca życia.
Kiedyś też właśnie mnie coś użarło w nogę, 2 dni spokój. No i przejechałem się do szpitala, bo dziwnie się czułem. Następne co pamiętam, że zbijali mi
@bachus: Sprawa jest o tyle dziwna, że przecież zauważyłbym kleszcza na środku uda od góry - nie na do się tego nie zauważyć, a tutaj po prostu nie czułem nic, nie oddzierałem nic. Kleszcz powinien raczej siedzieć i się cieszyć że ma krew a nie spierdzielać po jednym dniu.

Wydaje mi się własnie, że może to być jakiś pająk albo inne gówno, ale póki co jestem na antybiotykach jednak ogólnie sprawa
@hakeryk2: to uczulenie na jakiegoś pająka, mam prawie tego pewność (ja przynajmniej tak mam). Kontroluj temperaturę, bo jak rośnie to dość szybko (kilka godzin). SOR: z takim czymś będziesz siedzieć kilka godzin, więc ja bym już jechał - naładuj smartfona, zrób kanapki, weź śpiwór... ;-) Mnie na tydzień zatrzymali przez tą temperaturę co nie mogli zbić.
@hakeryk2: Ja takie coś miałem jak mnie końska mucha użarła, mocne zapalenie, aż gorąca skóra, podobnej wielkości. Ale jak nie jesteś pewny, to lepiej idź do lekarza, ja zauważyłem co mnie użarło, więc olałem temat.
@hakeryk2: To przypomina reakcję organizmu na ugryzienie przez meszki, mnie podczas koszenia trawy też czasami te bestie żarły. Miejsce po ugryzieniu najpierw było małą górką, a następnie rozlewało się i z reguły miało średnicę właśnie 5-8 cm. Zazwyczaj miało to miejsce na łydce i dość znacznie utrudniało nawet chodzenie oraz cholernie swędziało. Nie jest jednak to jakoś wybitnie groźne i po jakimś czasie ustępuje, to po prostu reakcja organizmu na jad