Wpis z mikrobloga

Szukam jakichś malutkich czujników temperatury zasilanych z baterii i wysyłających bezprzewodowo dane na bieżąco.

Kiedyś w pracy się czymś takim bawiłem, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy... Ale może znacie jakieś inne też, chętnie się dowiem - bo nic w google znaleźć nie potrafię :|

#iot #programowanie
  • 22
@anonim1133: ale że co prąd? ESP? To je tyle co ja, czyli prawie nic :P Zaproponowałem ogniwo, które ma w ciul mocy ale to dla tego, żeby trzymało latami i żebyś mógł ładować i wymieniać (a kosztuje ~ 30zł) :) Jak potrzebujesz czegoś mniejszego to pastylka też styknie, ale krócej pociągnie. Nie wiem ile, bo nie testowałem. Ogniwa rulez :)
@anonim1133: może estimote?

All Estimote Beacons come with a temperature sensor on board. In the previous iterations, the sensor had to be calibrated first to get the most accurate readings. Currently, Estimote Beacons and Stickers have a built-in, already calibrated temperature sensor. The measurement error is up to ±2°C.


Pomiar raczej mało dokładny ale bateria trzyma bardzo długo, komunikacja przez bluetooth
@fotograf_warszawiak: Próbowałem domoticzem coś zdziałać - ale tam mi nic nie wpadało, choć powinno.
Miałem te moduliki + jakąś tam bramkę lanową i jeden wielki #!$%@?.
Obecnie nie mam dostępu do nich, więc nic nie pomogą mi skrypty. Ale dzięki.