Wpis z mikrobloga

Kochani, #chwalesie, przyszła paka z książeczkami. Dzisiaj cała Polska pije ze mną słodki kompot triumfu!

Co to oznacza w praktyce?

1. W czwartek, godz. 20:00, robimy AMA, gdzie poopowiadam wszystko, co trzeba, o filozofii, Kosmosie, nauce, książkach, ciężkiej doli dziennikarza w Polsce i co już tam będziecie chcieli.

1a. Dobra, przyznaję się, nie wiem. AMA zrobić na mikro? Bo gdyby pod wykopaliskiem, to chyba ładniej widać wątki rozmów?

1b. Zrobię oczywiście z tej okazji #rozdajo książeczkowe. Może zrobię losowanie pośród pytających, może nagrodzę za szczególnie świńskie pytania, zobaczymy. Ze trzy sztuki to się chyba należą czytelnikom portalu ze śmiesznymi obrazkami? :)

2. Zaczyna się cyrk z promocją, sprzedawaniem książek, jeżdżeniem po Polsce etc. Listę eventów będę ujawniał sukcesywnie, niestety głównie na pejsbuku, no bo tak to po prostu działa w dzisiejszych czasach. W przyszłym tygodniu jestem w Gdyni i Wrocławiu. Później m.in. Wawa, oczywiście Kraków, Lublin, chyba Katowice i zobaczymy, co się jeszcze da zrobić.

3. Do wszystkich z Was, którzy mnie tak wspaniale wspieracie i dobrze mi życzycie, choćby przy ostatnim mikrowpisie - co możecie zrobić?
3a. informujcie - jeżeli książeczka Wam się spodoba, to po prostu przekazujcie wieść dalej;
3b. wystawiajcie gwiazdki, recenzje, komentarze - czy entuzjastyczne, czy krytyczne, byle szczere - ważne, żeby szła w internet informacja, że takie coś w ogóle jest; jakieś lubimyczytać, biblionetka, mądreksiążki czy inne Wasze ulubione portale o książkach - poświęćcie 30 sekund i zostawcie tam info. Ostatnio przeczytałem na jednym z tych portali BARDZO krytyczną recenzję swojej wcześniejszej książki, połączoną z oceną 2/10 - powiem zupełnie szczerze: naprawdę ucieszyło mnie to, że komuś chciało się nie tylko przeczytać moją rzecz, ale jeszcze poświęcić czas na jej zrecenzowanie. To tak właśnie ma wyglądać, żeby ten rynek, cholera, ŻYŁ. Więc prośba z mojej strony - jeżeli czujecie się zaangażowani w temat, jeżeli lubicie książki - zróbcie tych parę klików.
3c. przychodźcie na spotkania; najpełniejszy spis moich eventów jest zawsze na moim FB: co.robi.lukasz.lamza. Zapraszam, a po wykładach, jeżeli tylko mam chwilę, zawsze chętnie siądę na kawie, albo i piwku.
3d. pamiętajcie o AMA i pomóżcie z promowaniem go, no i wpadnijcie mnie trochę pomęczyć. Ostatnie było przewspaniałe, dostałem trochę bęcków, ale zdecydowanie było warto.

#conowegownejczer #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ksiazki
LukaszLamza - Kochani, #chwalesie, przyszła paka z książeczkami. Dzisiaj cała Polska ...

źródło: comment_rZDwGnV1Awyl9nsyvz9jWQMa48WuHAUB.jpg

Pobierz
  • 42
@Voltaire: Cóż, skoro już zostałem wywołany... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja poprzednia książka poświęcona jest teorii wieloświata. Konkretniej, najpierw robię odpowiedni wstęp kosmologiczny, a potem opisuję dość szczegółowo model kosmicznego doboru naturalnego L. Smolina - jeden z bardziej znanych modeli Wieloświata. W drugiej połowie książki biorę się za niego od strony filozoficznej, metodologicznej; pytam, czy to jest nauka. Natomiast ostrzegam, że książka powstała na podstawie doktoratu i
@malina039: Zdecydowanie "opis funkcjonowania wszechświata", przy czym nie powiedziałbym, że "techniczny". Jak już, to "organiczny". :) Tym razem programowo unikam wchodzenia w co bardziej abstrakcyjne teorie i matematykę: nie ma tu prawie nic o ogólnej teorii, kwantach, co było przed Wielkim Wybuchem, ile diabłów się mieści w jednej osobliwości, etc. Sam świat przyrody, namacalny, obserwowalny, żywy. Oczywiście nie da się tego zrobić, nie mówiąc trochę o Wielkim Wybuchu, cząstkach i rozszerzaniu
@LukaszLamza: u mnie trochę lipa w sumie jest, bo zamówiłem w przedsprzedaży EPUBa, a do tej pory nie mogę go pobrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem zniesmaczony, ale jeszcze cierpliwy ;)