Wpis z mikrobloga

@hetero_sapiens: Z ciekawości dlaczego mu mówisz żeby wyrzucić cukier? Z resztą twojego posta się zgadzam ale nie widzę powodu żeby go specjalnie unikać.

@Sash_a: Możesz nawet jeść same chipsy byle by było te 1.7g-2.1g białka na kg ciała z kurczaków twarogów itd. tylko z każdego innego punktu widzenia niż tylko budowanie mięśni będzie to niezdrowe.

Recomp to palenie tłuszczu oraz budowanie mięśni w tym samym czasie, gdzie jeżeli obetniesz kalorie
@Sash_a: Wygląda ok na start, może dodaj sobie parę jeszcze warzyw do tego ryżu z jajkiem.

Ktoś tam ci pisze o białku na posiłek i że minimum 5 posiłkôw ale to nie ma żadnego znaczenia. Bierze się to z mitu że ciało odrzuca białko jeśli nie nadąża z jego przetwarzaniem, ale musiałbyś zjeść z 1000g białka żeby tak się stało.
@Sash_a: Powinno być 5 albo więcej posiłków, co 3-4 godziny, żeby zapewnić stały dopływ białka do mięśni żeby rosły. 120g to trochę mało, wychodzi ok. 1,4g białka na kg, powinno być 2g x 86 kg = 172g białka.
@LIPTOON: rozumiem w diecie jest 168g białka,

@threnuc: a owoce między posiłkami też wliczać? Bo jak tak patrzę to dosyć dużo tego w ciągu dnia jem

teraz nie wiem bo jeden mówi tak a drugi tak ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sash_a: Liczysz wszystko to co jesz.

Szczerze mówiąc trudno mi zrozumieć logikę @LIPTOON . Skoro budowanie mięśni polega na łataniu mikronaderwań w mięśniach, to jakie znaczenie ma czy podasz 160g w jednym posiłku i ciało będzie powoli je używać w miarę trawienia versus podawanie białka stopniowo?

Myślę że wszyscy się zgodzimy że najbardziej liczy się kaloryka, białko i odpowiedni plan trenigowy. I jako początkującego powinno Cię tylko to interesować. Bo cała
  • 0
@Sash_a rekomp to sie robi jak sie zna doskonale swoj organizm, zapotrzebowanie. I jak sie ma nascie % BF. I jak sie wali towar.
Jak masz 20%+ tluszczu zero pojecia o diecie to z rekompu Ci nic nie wyjdzie.
@threnuc Jestem cieawy w jaki sposób chciałbyś dostarczyć 160g białka w jednym posiłku. #!$%@? 500g odżywki białkowej czy kilogram twarogu półtłustego ?? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardziej sensowne jest rozłożenie tego na kilka posiłków. Poza tym kiedy mięśnie nie dostają paliwa dochodzi do katabolizmu i same zaczynają się spalać żeby dostarczyć energii do organizmu.