Wpis z mikrobloga

Wiecie co by było gdyby wszystkie usługi wyglądały jak wizyta u mechanika? Nie? Wezmy na ten przykład serwisanta od komputerow.

Przychodze do serwisu i mowie, ze no nie wiem. Komputer sie nie włącza. Spoglada na mnie #!$%@? chipsami grubas, no i sie zaczyna. Łooo Panie ale mam nadzieje ze masz Pan worek pieniedzy bo to procesor.
- A skad Pan wie ze to procesor przeciez Pan nawet nie dotknal komputera?
- Heh młody, w somsiedniej wsi kuc Jerzy mial cos takiego 15 lat temu i to byl procesor. Zostaw Pan komputer w kącie i przyjdz Pan za 2 tygodnie

Za 2 tygodnie komputer wciaz nie gotowy. Trudno - bywa. No to daje mu jeszcze tydzień i widze ze kuc juz kreci przetluszczonymi wlosami i na przywitanie rzuca:
-Noooo Panie wyszlo wiecej niz zakladalismy.
-o ile?
- o 300 zlotych
-ile?!
-Paaaanie ale jeszcze nowiutka paste panu zaaplikowalem po znajomosciach.

No dobra . Mysle sobie, #!$%@? mi w dupe, moja strata. Probuje odpalic komputer i oczywiscie nic sie nie zmienilo. Wciaz bez reakcji.

- Dlaczego komputer sie nie wlacza?
- Bo to pewnie nie procesor ale chociaż masz pan nowy hehe
- no i co teraz?
- teraz, to najlepiej karte graficzna wymienic.

I sytuacja sie zapetla.

Czy kazda wizyta u mechanika musi byc tak nienormalna? (°°

#mechanikasamochodowa #samochody #heheszki #trochezalesie
  • 14
@PtactwaWiele po mojemu to debilami są ludzie, którzy płacą za niewykonaną naprawę.
Kiedyś oddałem do mechanika auto bo szarpało. Wymiana egr, wymiana czegoś tam i 1800zł do zapłaty. A za co? No panie bo ja poniosłem koszta wymiany. #!$%@? mnie obchodzi, szarpie nadal.
Rzeczywiście do wymiany był wężyk podciśnienia do przepustnicy i dostawał zbyt mało tlenu.
Skończyło się na awanturze i policji. Policja oczywiście nic nie zrobiła. Więc poprosiłem o pomoc kolegę.
@PtactwaWiele: a wiesz czemu tak jest ? bo normalni ludzie którzy się szanują i mają wiedzę i umiejętności , nie chcą użerać się z klientami takimi jak Ty i albo robią coś na pół gwizdka na czarno albo robią w serwisach u kogoś albo mają terminy dopięte na ostatni guzik dla znajomych i ty szaraczek nie dostaniesz się do dobrego mechanika ,albo dobry wyda ci się za drogi bo za nie
@Stulejusz_Wielki: generalnie, ekspertem nie jestem w tej dziedzinie wiec moze ktos mnie poprawi ale to polskie prawo konkretnie nie chroni konsumenta jesli chodzibo uslugi mechanikow. Nie wspomne juz o tym ze paragon od mechanika bez proszenia to bardzo niespotykane zjawisko
Tylko że komputer można zdiagnozować/zweryfikować posiadając do celów diagnostycznych zapasowy sprawny zasilacz, kilka rodzajów pamięci RAM, jakąś kartę graficzną na PCIe czy nawet AGP, jakiś dysk można też mieć w zanadrzu jakieś płyty główne pod popularne procesory. A do samochodów trudno trzymać zapas części nawet do diagnostyki z powodu zbyt dużej ilości producentów samochodów i ich roczników.
@AVAW: zdajesz sobie sprawe z tego ze porownanie mialo byc smieszne a nie na serio xD wymienialem nie jedna rzecz w samochodzie i naprawilem nie jeden komputer. Wyjmij kija z dupy :D

Problem jest z januszami ktorzy strzelaja na ślepo w najdrozsze do wymiany czesci, a pozniej oddaja nie naprawiony samochod. I na to zwracam uwage moim postem. Mam Ci to jeszcze rozrysowac? xD