Wpis z mikrobloga

@magawek: Ostatnio jak pytałem się na tagu to tez ktoś mówił, żebym poczekał tydzień jak było już jakiś czas po przewidzianym terminie 15-20 dni xD Ok, to czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GleboZgryz Kraść może i kradną, lecz tutaj poki co fejkowy tracking jest tylko i dalej paczka moze dojsc. Tak bym odrazu nie obwnial ludzi na poczcie, chyba ze masz jakies swoje wlasne wspomnienia z tym :)
Przesyłka dochodzi do pierwszego węzła w Polsce i dalej tracking się urywa.


@GleboZgryz jak się patrzy na fejk trackingi przesyłek nierejestrowanych to się potem wymyśla/zakłada takie głupoty
@GleboZgryz: No to trzeba placicilem paypal+karta i brac dobra opcje przesylki, a nie poczta. Narazasz sie na VAT. Sa priority line, to trzeba brac, a jak chcesz miec paczke bezpiecznie i szybko ale i drozej to DHL.
@magawek PDM od banggooda idzie pocztą polską. Odzyskane pieniądze to jedno, strata na korzystnym promocyjnym zakupie to drugie, strata czasu to trzecie a czwarte to to że za moment podrożeją wszystkie przesyłki przy tej skali złodziejstwa. Ogólnie odradzam pdm właśnie ze względu na złodziejstwo na poczcie polskiej. Wcześniej #!$%@? mi mi6. Pieprzone pasożyty.
@Eksp: Moje doświadczenia to dwie przesyłki skradzione w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Łącznie za około 850$. Zacząłem zwracać uwagę jakie przesyłki ostatnio giną w opisach przypadków internautów i praktycznie nie ma mowy o kurierach. Ludzie raportują jeżeli już to zaginięcia paczek z zagranicy idących przez PP. Zawsze wygląda to podobnie, tracking urywa się po którymś węźle, zazwyczaj pierwszym (Warszawa), czasami późniejszym o ile są późniejsze WERy na drodze do odbiorcy.
@GleboZgryz to nawet rejestrowane typu NLPost giną? To słabo. Może warto byłoby stworzyć nowy tag do tego typu kradzieży? Z tego co obserwuję mnóstwo ludzi pisze o kradzieżach.