Wpis z mikrobloga

#link4 #stluczka #wypadek #samochody #ubezpieczenia #oc
Hej, Mircy czy jest tu jakiś pracownik link4? Miałem stłuczkę z winy babeczki, która "zgubiła się na parkingu", na moje nieszczęście miała polise w link4. Zgłosiłem szkode z oc sprawcy, po 2 tyg dostałem wycenę - która wg mnie jest trochę za niska (jakieś dziwne info o rabacie na częsci i lakierowanie -30%). Pytanko w jaki sposób się odwołać, aby jeszcze raz przedstawili mi rzetelny kosztorys? Najlepsze jest to, że ewidentnie przy rzeczoznawcy wpisałem, że decyzję czy wezmę kasę czy zrobię to bezgotówkowo podejmę po przedstawieniu kosztorysu - od razu wysłali mi przelew "bo podałem nr konta przy rejestracji szkody".
  • 10
@ughi: Ja miałem stłuczkę z kolesiem co miał ubezpieczenie w link4 i też tanio wycenili naprawę więc ASO Audi poszło z Link4 do sądu i wygrało sprawę.Link4 zapłaciło za naprawę tyle ile ASO wyceniło.
niby twierdzą, że przyjęcie przelewu nie zamyka sprawy i dalej mogę samochód wstawić do ASO - "gdzie oni dopłacą różnicę" (akurat). Najlepszy jest ten rabat -30% na częsci i lakierowanie.. Choc prawdą jest to, że na ten moment jeszcze nie konsultowałem kosztów naprawy - ten kosztorys wydaje się za niski tylko i wyłącznie na moje oko.
@ughi: normalnie do nich piszesz, że się nie zgadzasz z wyceną i że nie masz żadnego rabatu, więc żeby go nie uwzględniali. A to, że Ci zapłacili niczego nie zmienia. To są standardowe metody każdego TU: zaniżenie, z dupy rabat i od razu przelew. Mają nadzieję, że się odczepisz i nie będzie Ci się chciało walczyć. Po prostu pisz, że się nie zgadzasz.
napisałem - w między czasie załatwiłem listę współpracujących z nimi serwisów i jest tam ASO do którego się wybieram, jestem po wstępnej rozmowie z likwidatorem z tego ASO - w przyszłym tygodniu udaję się samochodem do nich, żeby procesowali dalej całą sprawę
@ughi: W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o napisanie do nas wiadomości prywatnej i podanie numeru szkody. Postaramy się wszystko wyjaśnić.

EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi
@ughi: to, że ci wypłacili nie zamyka sprawy. Idziesz do warsztatu sieci naprawczej i robią ci kosztorys, który trafia do L4, następnie weryfikacja, naprawa, faktura i o! ;)