Wpis z mikrobloga

Mirki,
zamówiłem buty #timberland w #zalando o takie:
https://www.zalando.pl/timberland-tenisowki-i-trampki-wysokie-potting-soil-ti112d064-o11.html

Niestety z powodu ostatniej #afera przyjrzałem się dosyć dokładnie butom, które otrzymałem i... zauważyłem jedną różnicę pomiędzy tym co dostałem a tym co jest na zdjęciu. Mianowicie, przy logo timberlanda nie ma tego znaczku z R (ani na boku buta ani na "języku". Generalnie leje na to, czy jest tam to "R" czy nie, jednak nie lubię jak się mnie robi w #!$%@?, dlatego przed rozpętaniem kolejnej afery wolę Was zapytać, czy spotkaliście się z taką samą sytuacją. Może ktoś z Was ma te same buty?

Ile mam czasu na ewentualny zwrot z powodu niezgodności towaru z opisem/zdjęciem?

#pytanie #pytaniedoeksperta #modameska #prawo
  • 25
zwrot jak zawsze 100dni...


@azer: coś na poparcie tej tezy? Mnie ostatnio zaskoczyło, że kilka lat temu zmieniło się prawo odnośnie zwrotów towaru w "fizycznych" sklepach... Nawet jakbyś jeszcze tego samego dnia chciał oddać nierozpakowaną, w ogóle nie ruszaną od momentu zakupu rzecz, to nie możesz. Sklep dobrowolnie może przyjąć, ale Januszexy nie przyjmują i nie mają takiego obowiązku. Wiele osób chyba o tym nie wie i gdzieś ostatnio mi mignęła
@neoandrew: Dlatego napisałem że można to tak nazwać. Patrzysz 100 dni mówisz sobie, a jak coś to zwrócę przecież dają aż 3 miechy. Część ludzi zapomni ze ma odesłać, a sprzedaż się nakręca.
@konskyyy: to źle napisałeś, bo chwyt marketingowy ma zupełnie inne znaczenie, a ten tekst o tym, że część ludzi zapomni to jakieś kuriozum, po co by mieli odsyłać skoro produkt chcieli...

to nie chwyt to postawa pro konsumencka
@neoandrew: Może dlatego, że biorąc pod uwagę darmowa przesyłkę oraz zwrot możesz sobie zamówić wiele rzeczy w kilku rozmiarach i przymierzyć w domu. Nawet te rzeczy do których nie jesteś przekonany. A potem zostawiasz mimo wszystko.