Wpis z mikrobloga

(płytki 12x w toku) kobieta jest w stanie "zrobić" 15 litrów w 3 lata.


@zgubilam_kredki: akurat płytki są chyba takie same u M i K czyli 12x 500ml rocznie co daje 18 litrów przez 3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja oddawałem kiedyś, potem mi się znudziło i ponownie regularnie oddaję od 3.10 zeszłego roku i oddałem 6633 ml (różnie - płytki, osocze, płytki + osocze).
Wyszło
@PepeXD: dokładnie tak jest, tylko zazwyczaj zanim odda się płytki, to stacje chcą, żeby oddać krew pełną (np. w Krakowie trzy razy, w Katowicach przynajmniej raz). Pełnych osiemnastu w trzy lata się nie zbierze, ale kobietom wystarczy 15 l do najwyższego ZHDK.

PS. 100 litrów to fajny plan! Moim celem jest 20 litrów przed pierwszym dzieckiem, a później się zobaczy :)
@zgubilam_kredki: no zawsze chcą pierwszy raz krew, ale potem regularnie oddając można mając dobre wyniki płytek oddawać np. płytki z osoczem, wtedy liczą jako 500 za płytki + 450/3=150 za osocze, czyli można rocznie 7800 zrobić. Wiadomo, że to nie wyścigi, ale wyszedłem z założenia, że jak oddam 100 litrów, to przynajmniej podczas próby zapisania się do lekarza w ciągu max 7 dni lepiej brzmi argument "oddałem 100 litrów" niż "mam