Wpis z mikrobloga

#ps4 #pcmasterrace #konsole #heheszki

tl:dr
Sąsiedzi kupili wnukowi, grę. Nie działa, bo brak konta PSN, brak subskrypcji PS Plus. xD

Sąsiedzi mnie wczoraj zawołali, żebym młodemu zainstalował grę. Pierwsze myślałem, że chodzi o jakiegoś pirata na PC czy coś co się instaluje przez Steam. Okazało się, że chodzi o grę konsolę. Nie bardzo rozumiałem wtedy w czym problem, bo podobno konsole takie super, że kupujesz grę, wkładasz płytę i grasz bez większych problemów. No, ale biorę pada do ręki i szybko się okazuje, że żyłem w kłamstwie. Żeby zagrać, trzeba mieć konto PSN, żeby założyć konto trzeba zaktualizować system. Zrobiłem co trzeba i jeszcze tylko gra się miała zaktualizować i elo można grać. Poszedłem do domu aktywnie się obijać przy oglądaniu R&M. Następnego dnia przychodzi sąsiadka, że dalej coś mu tam wyskakuje. Jak się zrobiło A to trzeba i B, więc idę zerknąć. Okazało się, że trzeba jeszcze subskrypcji PlayStation Plus, żeby grać. Przy czym podali rewelacyjną ofertę 100zł za 3 miesiące lub 240 za rok. W tym momencie zgniłem XD. Wyjaśnijcie mi jak można tak dymać ludzi na hajs jak to robi Sony w tym momencie? Na PC raz kupujesz grę instalujesz i nic więcej płacić nie musisz. Only glorious PCMasterRace!!
  • 79
@lachos13: @MarSlayer: nie każda gra jest na steam/uplay/goga/origin (chociaż większość). Poza tym jak marzycieo odsprzedawaniu gier, to każda gra na inne konto i sprzedać np. konto steam.

@TymRazemNieBedeBordo: super, darmowe gry... Steam też takie parę tytułów za free, na humble masz gry za grosze. Niemniej jednak płacenie abonamentu za dostawanie kota w worku mija się z celem.
@MarSlayer: Akurat nie mogę się zgodzić. Owszem nie mogę ich odsprzedać, bo są przywiązane do konta, ale jeszcze nigdy nie zapłaciłem za grę tyle co na konsoli. Większość gier kupuję w momencie promocji.

@TymRazemNieBedeBordo Z tymi grami to miło, ale na PC też się czasem zdarza i nie trzeba kupować subskrypcji . Płacisz za grę w sklepie i powinieneś móc grać bez dodatkowego abonamentu. A jak chcą na abonament to niech