Wpis z mikrobloga

@Route6 Nie dorzucaj mu towarzystwa, bo ma za małe akwarium. Bojo to labiryntowiec, musi mieć dostęp do lustra wody, bo oddycha "buzią". Kupuj mu płatki na wybarwienie. Bardzo lubią jeść żywe larwy komara, można zakupić w wędkarskim. Uważaj na #!$%@? typu ozdobny zamek do akwarium -mój wpłynąl do wieży, nie umiał wyjść i prawie się zadusił. Bojowniki nie tolerują ryb o płetwach podobnych do swoich - zgnębią, zgnoją, obgryzą. Kup grzałkę z
@Route6 ja karmiłam raz dziennie, sypałam dość mało. Tyle, żeby zeżarł. Namoknięte płatki okewał, one opadają na dno i gniją, przy okazji psują wodę. Lepiej dorzucać po trochę i nie przekarmiać. Olewaj uzdatniacze do wody, które się dodaje do podmiany wody w baniaku. Lepiej podmieniać na odstaną. Zainwestuj w żywe roślinki, tylko ze sprawdzonego źródła - ja zesklepu przyniosłam z jajcami ślimaków i nie byłam w stanie pozbyć się już tego gówna.
@Route6 hmmm i co Ci jeszcze podpowiedzieć... dobrze mieć pokrywę z lampą, ale z odpowiednią temperaturą barwy, bo od lampy rozwiną się glony. Podstaw mu na chwilę lusterko i zobacz co zrobi, jak się zobaczy :-)

Co do wymiany wody ja zmieniałam dość często, bo co dwa tyg, ale ze względu na bałagan, jaki mi inne ryby robiły. Próbowałam też przy okazji pozbyć się tych cholernych ślimaków. Nigdy nie wymieniaj całej wody.
@nananat: Dzięki za podpowiedzi. Bardzo przeżywam, że mam w domu nowego lokatora więc jak będę miała jeszcze jakieś pytania to pozwolę sobie do Ciebie napisac :)
@Siusiak93: Bojowniki są rybami drapieżnymi i mają w naturze polowanie. W większości przypadków takie połączenie się nie sprawdzi. Bojowniki w niskich akwariach lubią odpoczywać również blisko podłoża. Raczek może dosłownie poszatkować im płetwy, więc to też kiepski pomysł.
@Siusiak93: Pierwszy lepszy opis o tych raczkach z internetu

" Zapomnijcie o wszelakich rybach welonowych. Długie rozłożyste płetwy pana bojownika są dla nich idealnym pretekstem by się za nie złapać i zrobić darmowy kurs na drugi koniec akwarium. Po jakimś czasie Bojownik będzie wyglądał jak Bruce Willis w końcowych scenach szklanej pułapki. Nie ważne jednak jak bardzo najedzony będzie, zawsze będzie próbował atakować wszystko co uporczywie będzie mu się szwendać przed