Wpis z mikrobloga

@pabloAntonio to trochę nie sprawiedliwe porównanie, bo jedno to urządzenie a drugie to sam soft ;-) WiFi Pineapple możesz zasilać z powerbanku, zostawić gdzieś i przyjść po jakimś czasie, czy nawet zdalnie sprawdzić "owoce pracy". Z laptopem ciężej i nowego za $5 się nie kupi ;-)
Ogólnie z tego co pamiętam to koncepcja WiFi Pineapple ewoluowała od projektu "Jasager", który też umożliwiał podobny atak.

Dzięki jednak za komentarz, jak znajdę czas to
@jakub-kwiatkowski no dobra kaliego albo Debiana możesz postawić na rpi albo na czymś tańszym i spiąć VPNem. Też możesz podlaczyc power bank i przyjść po owoce pracy a nawet zarządzać nim gdziekolwiek jesteś. Do tego nie jesteś ograniczony atakiem bazującym na samym probe request. Osobiście uważam że ten pineaplle to projekt mający na celu wyciąganie $. Nie ma to większego celu niż zabawy script kiddies (choć sam się za niego uważam) z
@pabloAntonio: hmm, bardzo kategoryczną opinię wygłaszasz ;-) Proponuję byś zaczekał do kolejnego mojego filmiku, gdzie opiszę cały interfejs i pokażę od środka możliwości urządzenia. Faktycznie jest ono przyjazne w użytkowaniu, ale to raczej nie wada a zaleta jak trzeba zrobić coś na szybko. Poza tym standaryzacja rozwiązania sprzyja bezproblemowej pracy, no i też jest sporo pluginów do tego.

Mi producent nic nie płaci za mówienie o tym. Kupiłem urządzenie uczciwie płacąc
@jakub-kwiatkowski ok nic Tobie nie zarzucam :) o postawieniu systemu na rpi i jego możliwościach chyba nie ma co dużo pisać bo są one nieograniczone. Sam robię taki projekt na pracę dyplomową. Tez wszystko kupuje z własnej kieszeni. Nie znam tego pineaplle ale wydaje mi się że na postawionym systemie można dokonać o wiele więcej ataków. Ma to urządzenie metasploita? :)
@pabloAntonio: nie każdy chce bawić się i urządzać sobie taką rzeźbę. Na zachodzie cena to nic takiego za to urządzenie. Nie dość, że do rzeźby wszystkie rzeczy trzeba skompletować, to jeszcze siedzieć nad softem. Tu masz gotowca, odpalasz i śmiga.
@AleBrew mnie cudze portfele nie interesują :) pytanie zostaje to samo po co skoro chcesz sprawdzić swoją sieć wynajmujesz fachowców. O tyle w tym dobrego że jak ktoś zacznie się bawić to zacznie się tematem interesować. O dolinie krzemowej i pineaplle nie słyszałem podrzuc link. Ciekawe w ostatnich dniach to jest Krack:)