Wpis z mikrobloga

Przede tobą podwójna ciągła, zakręt i skrzyżowanie. Samochód przed tobą zwalnia, bo przed nim w lewo skręca rowerzysta. Co robisz?


http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/gumienice-samochod-potracil-rowerzyste-mezczyzna-nieprzytomny,12588040/

#kielce #wypadek #polskiedrogi #motoryzacja #rower #idiota #polscykierowcy #swietokrzyskie
lewactwo - Przede tobą podwójna ciągła, zakręt i skrzyżowanie. Samochód przed tobą zw...

źródło: comment_Q6hdAQBz0SwHyGjxJV39aK2gDdr9mrh9.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@lewactwo: Daj spokój. Niedawno byłem w Polsce i trochę pojeździłem po kraju. To, co się w Polsce odjaniepawla nie zmieni się chyba *nigdy*. Naprawdę, nie wiem, gdzie ci wszyscy ludzie mają mózg. A potem: "Nie zauważyłem", "nie widziałem"… Aż się zdenerwowałem.
  • Odpowiedz
@lewactwo: Skąd wiesz, że biały dostawczak wyprzedzał inny samochód skoro na ten temat nic nie ma w artykule i na zdjęciach nie widać dodatkowego samochodu?

A może rowerzysta skręcał w lewo bez sygnalizowania manewru?
  • Odpowiedz
@lewactwo: oho, już wersja idzie w stronę winy rowerzysty, nie upewnił się czy może skręcić i czy pas jest wolny. Dla martwego łatwo przyklepać winę. (,)

Nasze wstępne ustalenia wskazują, że gdy chciał wyprzedzić rowerzystę, ten skręcał akurat w lewo
  • Odpowiedz
@lewactwo Raz też byłem o włos od takiego wypadku, jednak doświadczenie za kółkiem procentuje. Pierwszym zakupem do roweru było kupienie sobie lusterka, dzięki temu widziałem, że Janusz mimo wyraźnego sygnalizowania manewru z mojej strony, wyprzedzał mnie na skrzyżowaniu.

Lusterka do rowerów powinny być obowiązkowe, dla własnego bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@kubica941: niekoniecznie. Jeśli wjechał w bok samochodu to jego wina, jeśli samochód najechał na niego jak już był na lewym pasie to wina dostawczaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz