Wpis z mikrobloga

Pisiorki będą ściągać lekarzy z Ukrainy? Z kraju gdzie specjalizacja trwa 2 lata, a na studia idą dzieciaki w wieku 17 lat? Z kraju którego poziom edukacji jest gorzej niż gówniany? Z kraju którego można zostać lekarzem jadąc na łapówkach? Oni mają niby 35% poparcia w sondażach, ja #!$%@?ę to jest dramat.

#neuropa #4konserwy #sluzbazdrowia #ukraina #polska #protest #polityka
  • 38
@SzalonyFanMalysza: nie wiem ile miałeś wspólnego ze służbą zdrowia (podkreślam - prywatną) na Ukrainie ale ja miałem całkiem sporo. Jeśli chodzi o poziom usług dentystycznych to stoi tam na wyższym poziomie w porównaniu do wielu gabinetów w Polsce, a jest 4x taniej. Z resztą - jeśli narzekasz na poziom studiów medycznych na Ukrainie to narzekasz też na polskich studentów, którzy jak się nie dostaną na studia w Polsce to uciekają je
@SzalonyFanMalysza: Wybacz ale egzamin LEP jest wspólny dla wszystkich i nie łatwo jest go zdać i raczej niemożliwością jest załatwić go za łapówkę. Ukraińców z nostryfikowanym dyplomem też dotyczy LEP oraz państwowe egzaminy specjalizacyjne. Jeśli wygrał dyplom ukończenia uczelni medycznej w czipsach to egzaminu takiego nie zda i nie będzie mógł leczyć w Polsce. Sama nostryfikacja dyplomu nic tu nie daje.
@kizi: ale #!$%@? głupoty pleciesz. Strzelam,że 90% społeczeństwa nie wie jak działa ekonomia, ma minimalną wiedzę z polityki i nawet nie zna programu wszystkich partii politycznych.

Powinno chodzić tylko to najlepiej zorientowane 10% które nie da się nabrać na robienie polityki przez podjudzanie przeciwko innym partiom itp.