Wpis z mikrobloga

@Virti: liczy się sumaryczna wartość za jaką skasowałeś bilety. Faktycznie masz ten bilet którego wartość jest najbliżej sumy kwot na które skasowałeś bilety.

Kasując np. dwa bilety ulgowe po 1,40zł masz "na koncie" 2,80zł więc akurat na bilet normalny 20 minutowy. Jeśli skasujesz dwa bilety po 2,80zł to masz 5,60zł czyli starcza Ci na jednodniowy strefowy ulgowy (kosztuje normalnie 5,50zł).
@Virti polegaj na tym ze w ogole zna regulamin MPK, mi kiedys.usilowal.wlepic mandat za laczone bilety mimo ze bylo to dopuszczalne (nie wiem jak teraz), dopiero interwencja innych pasazerow go.uspokoila
@cebulandia: Nadal jest dopuszczalne, są nawet specjalne bilety groszowe do tego.
@Virti:

http://www.mpk.lodz.pl/showarticleslist.action?category=1280

Mo¿na dowolnie ³¹czyæ bilety o ró¿nych nomina³ach,

aby uzyskaæ obowi¹zuj¹c¹ op³atê za przejazd
w wybranym przez siebie przedziale czasowym.
W przypadku wnoszenia op³at za przejazd w przedziale
czasowym jednodniowym wszystkie bilety nale¿y
skasowaæ jednoczeœnie w momencie rozpoczêcia
podró¿y.

Ten PDF na samym dole
@Virti: kiedyś słyszałam o sumowaniu, ale na 90% kasujesz najpierw jeden, jeden się kończy albo jest blisko końca (lepiej już odżałować minutkę i skasować, niż zwlekać) i kasujesz drugi, jedziesz na drugim do kiedy tam chcesz.
Tak ciężko do kur** jednej określić się Wam? Bilet sumuje się skasowany jeden po drugim. Następnie masz bilety ulgowe które mnożysz jeden przez wartość tego biletu do kwoty która obecnie Ciebie satysfakcjonuje.