Wpis z mikrobloga

MJX Bugs 2 zafundował mi dzisiaj niezłą ścieżkę zdrowia. Za pierwszym razem po kalibracji postanowił, że uda się w niekontrolowany lot 100m w górę, a następnie się wyłączy. Po 30 minutach łażenia "na czuja" patrząc na zasięg WiFi udało mi się go znaleźć.(dane z pilota można sobie wsadzić w (x) bo byłem metr od niego a pokazywał 60m).

Kolejna próba - test funkcji "return to home". Straciłem drona z oczu po 200m. FPV wyłączyło się po 150m. Wrócił na szczęście z dokładnością do 2m.

Trzeci lot w zasięgu kilkunastu metrów tuż nad ziemią zakończył się słabą baterią i automatycznym uruchomieniem "return to home". W tym momencie dron przestał reagować na pilota całkowicie i odleciał #!$%@?. Straciłem go z oczu po 456m na pilocie. Po 2h znalazłem gnoja w chaszczach 600m od punktu startu. Gdyby nie padła bateria pewnie doleciałby dalej. Takiego szajsu jeszcze żaden dron, którym latałem nie odpierdzielał. Kompletnie straciłem zaufanie do tego ustrojstwa (,) #mjx #drony
  • 18
@DrFly: Nie strasz;) Do mnie dzisiaj dotarł b2c, na razie wylatałem 4 pakiety i ,odpukać, lata bezbłędnie. Najdalej odleciałem kilometr z fpv. przyszedł z podłączoną baterią, która rozładowała się całkowicie ale udało mi się ją naładować. Pewnie takie rozładowanie nie wyszło jej na zdrowie. Jedynie kompas ciężko kalibruje w pozycji pionowej, muszę długo obracać
@chainsaw Najgorsze, że tego "return to home" nie mogłem anulować z pilota. Gdyby miał pełną baterię przeleciałby pewnie kilka kilometrów. Mógłby kogoś uszkodzić (,)
@chainsaw: Mogłem jedynie obracać nim wokół własnej osi, ale żaden z przycisków nie działał. W pewnym momencie nawet wciskałem wszystkie jak popadnie. Smutny widok jak ci dron odlatuje spod nosa i nic nie możesz zrobić()
@DrFly: Mam nadzieję, że mój zbyt szybko mnie nie opuści :P

(dane z pilota można sobie wsadzić w (x) bo byłem metr od niego a pokazywał 60m)

Ale wiesz, że pilot pokazuje odległość drona od miejsca startu a nie dystans pilot --> dron?
@chainsaw Jeśli tak jest to w takim razie mój egzemplarz nic nie pokazuje prawidłowo. Przykładowo jak mi odlatywał w siną dal to dystans rósł od 10m do kilkuset. Znalazłem go w sumie tylko dlatego, że pobiegłem od razu za nim i w pewnym momencie przedzierania się przez chaszcze pilot złapał sygnał na sekundę i pokazało 16m. Gdyby nie to nie miałbym żadnego punktu orientacyjnego i równie dobrze mógłbym go szukać na odcinku
@chainsaw Hej, dziś testowałem go 30 min. Łapie stale 16 satelit. Dzisiaj bez pudła było. "RTH" zadziałał trzykrotnie z dokładnością do 2m. Generalnie nie można doprowadzić do awaryjnego "RTH" przy końcówce baterii bo wtedy nie można tego "RTH" wyłączyć z pilota i jak się jebnie we współrzędnych to po prostu sobie gdzieś odleci. *RTH - return to home