Wpis z mikrobloga

FlyKiller - Controlled Environment (2008)

Co mi się właśnie przypomniało, to nawet ja nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak przystało na obecne, "hipsterskie" trendy, w związku z jutrzejszą premierą nowego albumu Natalii Nykiel, patrzę, czy poprzedni album jest na spotify (jakby ktoś pytał, to jest, w wersji "deluxe"( ͡° ͜ʖ ͡°). Wśród bonusów jest też remix autorstwa Pati Yang. Swego czasu było o niej dość głośno, ale raczej z racji tego, iż jest "zagranico". Szkoda, bo Patrycja Grzymałkiewicz (( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)) była jedną z prekursorek trip-hopu w Polsce, ale jej albumy przeszły bez większego echa. I tak sobie myślę, że przecież Pati, do spóły ze swoim mężem wydała w 2008 roku "Experiments in Violent Light". Pamiętam, że dobrych kilka lat temu zrobiła na mnie ogromne wrażenie, katowałem ją dosyć mocno.
Z okazji "odkrycia" opisanego wcześniej, wróciłem do niej na chwilę i muszę przyznać, że... dalej jest dobrze. Mocny, agresywny synthpop, a w tle echa trip-hopu, nu-jazzu, glitch hopu (!) czy nawet future garage'u (!!!). Brzmi świeżo nawet dzisiaj.

#mirkoelektronika #muzykaelektroniczna #synthpop
user48736353001 - FlyKiller - Controlled Environment (2008)

Co mi się właśnie przy...
  • 1