Wpis z mikrobloga

Zrobiłem drugi egzemplarz zegara, który prezentowałem w marcu na mirko, ale tym razem z innymi lampami.
Szczegóły dotyczące budowy znajdują się w marcowym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/23200357/lt-tl-dr-gt-zrobilem-od-zera-zegar-nixie-nudzac-si/

Tutaj parę fotek drugiego zegara. Jest lepiej wykonany od poprzedniego i bardziej mi się podoba.

#elektronika #chwalesie #diy #majsterkowanie #nixie
Pobierz Bianconero - Zrobiłem drugi egzemplarz zegara, który prezentowałem w marcu na mirko, ...
źródło: comment_UNo9pR1T4ap5fLNBawLaSy9OVaXAUVul.jpg
  • 22
@almet73: @zapster: nie mam niestety czasu na razie bawić się w seryjną produkcję, na głowie praca, rodzina i inne obowiązki. biorąc pod uwagę, ile czasu zajęło mi porządne wykonanie jednego egzemplarza, musiałbym wziąć kilkaset PLN od sztuki. zdobycie i adaptacja lamp, zamówienie elementów, płytki i montaż PCB, szlifowanie obudowy, owiert, lakierowanie, testy, zrobienie wiązki zasilania i fotorezystora, dokupienie zasilacza wtyczkowego...
zwyczajnie krucho z czasem :) wystarczy wspomnieć, że od początku
@almet73: W moim zegarze nie robi się opóźnienie ;) Zegarek oparty jest na superstabilnej kości DS3231 z wewnętrznie kompensowanym temperaturowo oscylatorem (TXCO). Opóźnienie w tym zegarze jest rzędu jednej sekundy na tydzień, a więc niecała minuta rocznie. Dokładniej mówiąc, 2 ppm w zakresie temperatur 0-40 st. C. Chyba akceptowalnie? ;)