Wpis z mikrobloga

Jaki motocykl 125 będzie najlepszy na początek? Jeździłem jeden dzień na yamaha YBR 125 I wszystko fajnie tylko był za mały po prostu (183cm here). Każdy mówi varadero ale jest ich bardzo młody i ceny z kosmosu. Rozważam honda cbf 125 albo yamaha yzf-r125. A może coś innego? Najważniejsze dla mnie jest niezawodność i komfort, przyspieszenie i prędkość maxymalna nie są istotne. Planuję jeździć moto ok roku, głównie do pracy ok 15km w jedną stronę cały czas po mieście więc max prędkość jak można osiągnąć to ok 70kmh.

#motocykle
  • 28
@leopard: Ja mam Hondę Rebel, ale akurat ten model jest znany ze swojej małości.

Tak w ogóle to jaki "gatunek" motocykla Cię interesuje? Jeden będzie sobie chwalił Yamahę Virago, drugi Aprilię RS, a jeszcze kto inny - Hondę RS...

Jaki budżet wchodzi w grę? Moto nowe, czy używane? Bierzesz pod uwagę chińczyki?
Moto chce używane bo nie będę jeździł dłużej niż rok. Budżet: mieszkam w UK więc ok 2tys funtów, nie wiem na ile ceny moto w Polsce są różne od UK. Jeśli są jakieś chinczyki warte polecenia spełniające moje wymagania to czemu nie.
Gabarytowo, to chyba największym motocyklem 125ccm na rynku jest Yamaha DragStar.

Wspomniane przez Ciebie Honda CBF czy Yamaha YZF - zapewne rozmiarowo będą większe od YBR, ale do jazdy po mieście po prostu niewygodne - stanie na światłach, ruszanie, zatrzymywanie, stanie... Do takiej jazdy najlepsze są właśnie golasy typu YBR. Honda CBF jest nieco większa, niż YBR, ale różnica raczej niewielka.