Wpis z mikrobloga

Jestem tolerancyjny i wyrozumiały, ale taka sytuacja pojawia się za czesto i jest to coraz bardziej irytujące.
W trackingu pojawilo się info, że listonosz dostał już moją paczkę wiec po pracy czekalem. A tu nagle jebs, o 18 magicznie status zmienił się na PRÓBĘ DORĘCZENIA. Niestety takowej nie zanotowałem. Ba, nawet zadnego awizo w skrzynce. (to akurat inna kwestia, ze zwykle nikt nawet nie kwapi się zapukać w drzwi tylko z góry zostawiane jest awizo grrr). A że była to w miare ważna przesyłka, osobiście przeszedlem się o 19 na pocztę i oczywiście tam na mnie czekała, pewnie na to żeby jutro ją "zaawizować"...
Czemu to tak się dzieje, panie/panowie listonoszowie?
#pocztapolska #przesylka #poczta #irytacja #marudze #listonosz
wincm - Jestem tolerancyjny i wyrozumiały, ale taka sytuacja pojawia się za czesto i ...

źródło: comment_qG7YqC8OnZ2Vyadd5s6zD1o2UHXdSNBJ.jpg

Pobierz
  • 23
@s_t_u_l_e_j: 1. do 0,35 kg. Normalna koperta bąbelkowa, wejdzie w kazdą skrzynkę.
2. To po co informacja, że przesyłka przekazana do przekazania, a potem że była próba doręczenia skoro to nie prawda?
@MichalQ20: To serio było stosunkowo ważne i już nie mialem czasu czekać. Sam poszedlem na pocztę. Gdyby chociaż nie było tej informacji, że listonosz ma przesyłke to odebrałbym prędzej, a tak to dopiero zrobilem to po 19.
@wincm: mam tak samo jak ty. Awizo zazwyczaj ładnie wypełnione. Kobiecą ręką, nie przez listonosza na klatce. Paczka po prostu jedzie z poczty głównej do działającej w moim rewirze, a listonosz bierze jedynie awizo. Ok rozumiem, mogę się przejść bo aż tak daleko nie ma, ale niech nie piszą nieprawdy, że nie zastano. Żona pracuje w domu i nie ma opcji by jej nie zastał. Nieraz śmieje się i pytam "gdzie
@wincm:
Było wielokrotnie "Próba doręczenia" =/= "Awizo", to dawne "Nieudane doręczenia". Na drugi dzień powinna być kolejna próba doręczenia.
Przesyłki awizowane mają status "Awizo" z podanie nazwy i adresu placówki w której pozostawiono przesyłkę.
@pcela: No dobra ok, ale w takim razie po co fałszywe informacje w systemie? No ale nie ważne. Rzeczywiście trzeba korzystać z innych przewoźników. Tak samo jak kolega wyżej wspomniał, najbardziej irytująca jest sytuacja jak listonosz z góry wkłada awizo do skrzynki nawet nie próbując doręczyć przesyłki, a po coś do cholery biore ten polecony priorytet - nie z kaprysu.
@wincm:
Powinni przywrócić poprzednie opisy. Teraz jest "Próba doręczenia", gdyż w teorii listonosz wziął przesyłkę do doręczenia, ale np nie zdążył, miał wypadek, itp, czyli próbował ją doręczyć.
@wincm: Jestem listonoszem, kiedyś ten komunikat w był chyba jako nie udane doręczenie, teraz ten komunikat oznacza, że listonosz, rano wziął list w rejon, ale z jakiegoś powodu się nie wyrobił i ma obowiązek ten list wziąźć na jutro

Czemu to tak się dzieje, panie/panowie listonoszowie?
Zapewne miał jakieś dodatkowe zastępstwo i źle wyliczył ile powinien zabrać listów w rejon, albo siła wyższa typu wypadek listonosza, po wpisaniu listów w system
@JanuszAndrzejNowak: w sumie to się nie dziwie czemu, Poczta Polska jest 50 lat za murzynami. Listonosz powinien mieć same lekkie listy, zwykłe listy i koperty (nawet nie bąbelkowe) a doręczyciel całą resztę. Bo doręczyciel jedzie autem, a nie z buta tak jak listonosz. Chociaż mogę się mylić, bo tak tylko słyszałem.
@kuba130000: Masz racje, ale jest jeszcze gorzej...listy mają limity wagowe, a nie gabarytowe. Tym samym, możesz wysyłać poduszki czy kołdrę zwykłym poleconym, który listonosz powinien Ci dostarczyć. Uwierz, że są ludzi co mają pretensje i składają skargi, że listonosz nie dostarczył im "listu" tego rodzaju...w końcu byli w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuba130000: Prezesa to nie obchodzi, ważne żeby kasa się zgadzała. Co jakiś czas pojawiają się artykuły o patologi na Poczcie Polskiej np. że listonosz poza dostarczaniem listów powinienem sprzedawać ubezpieczenia, zachęcać do zakładania kont w Banku Pocztowym, a w okresie wszystkich świętych sprzedawać znicze ( ͡~ ͜ʖ ͡°)