Wpis z mikrobloga

@fredperry: kolego, ale bujać to my, ale nie nas.

@lastro: @eleg:
Nie chce mi sie czytać całości, ale widzę tutaj kilkoro 50grzawpis, macie racje - ściągajcie sobie ukraińcow bez nostryfikacji, szanujcie swoich młodych lekarzy tak jak traktujecie ich dotychczas - będziecie mieli w kraju takich lekarzy, na jaki ten kraj zasługuje. I to w bardzo niedalekiej przyszłości. ;)

Ja tam już kilku młodym obiecałem pomoc w starcie w Niemczech,
  • Odpowiedz
@goparys: Na podstawie ich rozmów, podejścia do nauki (uczenie się do sprawdzianów z jakiejś kserówki dzień przed a reszta to ściągi), widziałem kto siedział w ryjcu a kto tylko #!$%@?ł, że siedzi, zresztą w całym akademiku ludzie z leku to najwięksi imprezowicze. W przerwie między imprezami grali na kompie i #!$%@? jaki to oni mają ważny zawód i ciężkie studia. Średnio na 10 osób z akademika do lekarza poszedłbym może do
  • Odpowiedz
  • 0
@Strahl tak 40% polakow to 50gr za wpis. Dlatego powinny byc platne studia, albo obowiazek ich odpracowania, zeby tacy jak ty nie mogli sie wyksztalcic za friko, a potem podcierac tylkow szwabom, ktorzy w dupie maja i Polske i Ciebie. I nie jestem przeciwko temu, zeby lekarze zarabiali wiecej, tylko przeciwko uleganiu smiesznej glodowce. I to jeszcze rotacyjnej czyt. 'gloduja' od posilku do posilku. Sam jestem za prywatyzacja, albo wprowadzeniem w systemie
  • Odpowiedz
potem podcierac tylkow szwabom, ktorzy w dupie maja i Polske i Ciebie


@eleg: Polacy nie mają, oferując mi 500 euro? Kwestię podcierania dupy sobie daruje, Polska jest technologicznie i organizacyjnie 10 lat za medycyną niemiecką w mojej specjalizacji. Nie mówiąc już o jakości opieki nad pacjentem w systemie który ma zagwarantowane odpowiednie finansowanie i zaplecze pracownicze. ;) Proszę Cię. Przecież płacenie lekarzowi 500 euro to kompletny brak rigczu, nawet w Rumunii
  • Odpowiedz
  • 0
@Strahl ale rozumiem, ja sam wykonuje latwiejszy i mniej odpowiedzialny zawod niz lekarz, a zarabiam wiecej od rezydenta. Mi tylko chodzi o sposob w jaki chca to wymusic. Juz w tej chwili od jutra podwyzka 200% ALBO SIE ZAGLODZIMY. Potrzebne sa zmiany w systemie, ale pis niestety jest za cienki w uszach zeby cos z tym zrobic, a lekarze wcale nie chca rozmawiac o zmianach, ulepszeniu systemu, a wylacznie o forsie, jeszcze
  • Odpowiedz
@eleg: Dlatego problem trzeba rozwiązać po czesku, a nie bawić się w jakieś żenujące głodówki i próby rozmowy ze społeczeństwem, które i tak jest zbyt mało ogarnięte, żeby zrozumieć problem - tam ~30% lekarzy w kraju złożyło wypowiedzenia, a w najgorzej traktowanych województwach blisko 80%. I protest się zakończył tak szybko jak się zaczął. Kasa na sfinansowanie cywilizowanej medycyny się znalazła. ;) A tutaj? Dwa lata rozmów z politykami, jakieś śmieszne
  • Odpowiedz
  • 0
@Aironic pytanie po co dawać pieniądze "z naszych kieszeni" rezydentom? Zamiast tworzyć kolejne lewackie teorie zwiększania pensji należy po prostu zmienić ten system i niech pensje rezydentów kształtuje rynek, a nie prawo.


Może dlatego, że kurna ktoś Cię musi leczyć. Do lekarza sobie pewnie uzbierasz kilks stów i pójdziesz prywatnie, ale jak coś się stanie i wyladujesz w szpitalu to chyba wolałabyś być leczony przez kogoś kto może nie robi 3 dobę
  • Odpowiedz
@eleg
Trzeba byc niedorozwinietym lub udawać głupiego, aby myslec/mowic ze glodowka ma na celu zagrożenie zagłodzeniem sie w razie niespelnienia postulatow.
Przecież to jest tylko forma protestu mająca przyciagnac uwage mediow i zwrócić uwage na problem. Forma demokracji i zwracania opinii publicznej na dana kwestie
  • Odpowiedz
@fredperry
No patrz, ja moge ci powiedziec cos odwrotnego. Znam mnostwo ludzi z medycyny. Jedyne co moge o nich powiedziec to to ze to osoby ogarniajace zycie, ambitne, wiedząc kiedy jest czas na imprezy a kiedy na nauke, uczeszczajce do kółek naukowych i autentycznie zajarane medycyna oraz chetne niesienia pomocy ludziom.
  • Odpowiedz
@goparys: W akademiku w ktorym byłem to kompletnie nikogo takiego nie poznałem. Pół biedy to byli kujoni, którzy faktycznie wkuwali ale większość dla hajsu (otwarcie o tym mówili) a nie z powołania.
  • Odpowiedz
@fredperry: co, chwalili sie ze za 15 lat beda kosili kasę? chłopie, wez sie ogarnij i zwolnij z tymi ściemami. Zresztą, co to właściwie jest powołanie? Jak ktoś się uczy, żeby kosić pieniądze, to i tak musi byc dobry w tym co robi, wiec co za roznica.
  • Odpowiedz
  • 0
@petedendo ale jaką misję spełnia aktualnie TVP? Jeżdżenie po każdej grupie społecznej która nie jest po linii PiS? Ot lekarze nagle wrogiem numer 1, nawet narodowcy są zgodni, że o lekarzy należy dbać bo od nich zależy zdrowie narodu, ale nieee, są wrogami PiSu i ciul, będziemy mówić jak jedzą drogie masło w głównym wydaniu wiadomości. Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie, kto ci nakazuje oglądać TVN, nikt, reklamy są tylko dlatego
  • Odpowiedz
@Aironic: Najlepiej wydane pieniądze na propagandę. MZA należące w 100% do miasta stołecznego zarobi, odkujemy się na janosikowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko czy to nie jest czasem wspieranie "prywatnego folwarku HGW"?
  • Odpowiedz