Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi związanych ze sprowadzaniem samochodów. Czy jeżeli kupuję samochód od Polaka mieszkającego w UK, w Polsce, to czy to on powinien zapłacić akcyzę od tego samochodu czy ja? I czy nie ma żadnych powodów, przez które mógłbym mieć potem problem z rejestracją albo dokonaniem opłat za to auto? Wszystko, co znalazłem w necie odnosi się do sprowadzenia samochodu po kupnie, a tutaj jest sytuacja odwrotna.

#uk #samochody #moto #podatki
  • 4
@dobas: Krótko i na temat. Zakładając, że jestem takim Polakiem co jest osiedlony w UK i spędza wakacje w PL. Sprzedając swój samochód interesuje mnie tylko Twój podpis na V5 na żółtej części dowodu. Resztę odsyłam, wyrejestrowuję i problem z głowy. Skąd pomysł, że może mnie interesować jakaś polska akcyza, jakieś umowy sprzedaży albo tym bardziej polskie podatki? Tylko podpis stałego eksportu, ewentualnie sprzedaży (zielony odcinek), sam zadbam o wysłanie papierów
@papapapuga: chodzi o samochód legalnie poruszający się w UK, którym właściciel przyjechał do Polski, gdzie ja go od niego kupuję. Sprawa w zasadzie została wyjaśniona dzięki kilku osobom, wygląda na to, że sytuacja jest taka sama, jakbym kupił na terenie UK, tylko dodatkowo muszę zapłacić podatek PCC. No i w tym przypadku nie martwię się o sprowadzenie auta, bo już jest w kraju. Dzięki za odpowiedzi