Wpis z mikrobloga

#battlefield #bf1 #battlefield1 #eacwel

Mirki, to jest moja pierwsza gra ze stajni Battlefielda i przyznam szczerze, że nowej części nie kupię wcześniej niż minimum pół roku po premierze, jak zobaczę co się będzie działo. Bo z całym szacunkiem, o ile BF1 jest grą bardzo dobrą z natury - ci co ją robili na premierowe wydanie zrobili dobrą robotę po prostu, to jej support po premierze nie jest nawet żartem czy kpiną, to jest najzwyklejsza obelga wobec ludzi. Obraza, pogarda i plucie w twarz twierdząc, że to deszcz.

Gra ma nadal masę rzeczy, które były #!$%@? od premiery, na które każdy narzeka od premiery i które rok po premierze nadal są #!$%@?, i jedyne co gracze otrzymują jako odpowiedź to "I'm looking into it" - powiedziane jakieś pół roku temu a potem powtarzane co miesiąc, żeby nadal trzymać ludzi w napięciu aby nie wyszło "#!$%@? się śmiecie, mamy na to #!$%@?". Mówię tutaj choćby o balancerze który jest #!$%@?ą kpiną i z którym nie zostało zrobione NIC. Ponadto rebalans broni, fixy ADAD i wiele innych rzeczy - #!$%@? teraz rok po premierze dopiero coś próbują z tym zrobić. Widziałem devów którzy jakieś pół roku temu obiecywali, że coś kombinują z kampiącymi pojazdami, żeby im zwiększyć spread pocisków czy cokolwiek innego aby utrudnić ich stosowanie na dalekie dystanse. Co zostało zrobione? Gówno. Kawaleria jest znerfiona do takiego poziomu, że możemy ją śmiało uznać za generalnie niegrywalną. Z konia walczyć się praktycznie nie da a jak zejdziesz z konia to nie masz pancerza i w dodatku masz #!$%@?ą broń w porównaniu do innych piechociarzy, i nie masz szans w prawie żadnym starciu 1 v 1. Mogę tak jeszcze wymieniać.

Nie wspominam nawet o bugach których NIE BYŁO, a które zostały dodane z patchami i czekamy potem całe miesiące aż łaskawie ruszą dupy aby to naprawić. Choćby świeży bug z ikonkami, których nie widać dalej niż z 40 metrów. Kto się założy, że przez 2 miesiące tego nie naprawią?

DICE zawsze się tak zachowywało, czy tylko ten tytuł jest traktowany z taką pogardą jakby EA chciało go po prostu zabić?
  • 21
@Khaine: takie bf4 było grywalne dopiero gdzieś po roku jak wszystko ponaprawiali. BF1 od startu było spoko, ale tak jak mówisz jest masa takich pierdół, które psują rozgrywkę.

A i nie spodziewałbym się, że jakieś wielkie zmiany będą xD za pasem kolejny dodatek, a jak było widać po materiałach to mapy jeszcze niedokończone więc nie ma czasu na poprawianie np. #!$%@? sniper limit, następnie pewnie gdzieś w marcu kolejny, ostatni już
Kawaleria jest znerfiona do takiego poziomu, że możemy ją śmiało uznać za generalnie niegrywalną. Z konia walczyć się praktycznie nie da


@Khaine: Dlatego w prawie każdej bitwie widzę gości na koniach ze kd 5, a czasem i lepszym...
@Yolocaust: No ja jak widzę kawalerzystę, to po prostu się lekko odsuwam na bok aby mnie nie dał rady sieknąć szabelką i #!$%@? w niego cały magazynek kończąc jego żywot. Raz mnie kawalerzysta zabił - bo we mnie wjechał koniem. A zabiłem już bardzo wielu. Raz próbowałem kawalerią zagrać, ale na większości map to jest nie warte zachodu. Jak zejdziesz z konia to jesteś darmowym fragiem.
jej support po premierze nie jest nawet żartem czy kpiną


@Khaine: zawsze tak było w serii Battlefield - czwórka była grywalna ROK po premierze i obecnie jest to gra o niebo lepsza od jedynki, jedna z lepszych w serii Battlefield, BF3 wciąż ma wiele błędów i prawie na każdym serwerze ktoś wykorzystuje bug z wiszącym helikopterem, którego nie da się zestrzelić. Bad Company 2 wciąż ma #!$%@? "netcode" tak jak zresztą
@kubakabana: Ja też nie żałuję hajsu, bo wydałem "tylko" 120 zł ( ͡º ͜ʖ͡º) razem z Premium oczywiście. Więc tak naprawdę już teraz wyciągnąłem z tego tytułu tyle mając około 100 godzin wygranych. No ale ja kupiłem rok po premierze, więc mogę się nie czuć wyruchany. Ci co kupili za full price grę + full price premium, no cóż... dziwiłbym się jakby NIE BYLI #!$%@?.

Ja
@Lagodnyfalafel: DLC to nie problem. Premium to problem. Gdyby ludzie musieli dokupywać DLC osobno to by musieli trzymać wysoką jakość. Bo w przeciwnym razie bojkot wisiałby na włosku. Gra jest #!$%@?, nie dostaniecie kolejnych 15 dolców czy ile tam kosztuje DLC osobno. I to by bardzo boleśnie odczuli, więc musieliby dbać o to co robią. Ale większość ludzi którzy w ogóle korzystają z DLC ma premium - ja też. My już
@Khaine: z czego i tak podobno chcą się wycofać bo z każdym DLC podział graczy jest bardziej widoczny. Już wolałbm żeby gra była droższa, ale płacę raz i mam wszystko jak np. w Overwatch czy GTA - oczywiście mogą dorzucić jakieś mikrotransakcje typu jakieś skórki czy inne gówna nie wpływające na rozgrywkę.

Gdyby tak robili to nie mieli by teraz po 200k ludzi na grze tylko z dwa razy więcej. Chcesz
@kubakabana: Wejdzie za to system P2W w stylu SWBFII ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczymy co zrobią. Jeśli nie usuną elementu P2W z SWBFII to czarno widzę kolejnego BFa. Bo będą chcieli #!$%@?ć tam to samo zamiast premium.
@kubakabana: Co więcej, uważam że tego nie zmienią. Przypudrują tylko i będą szczerzyć ryje, że "hehe, no zreworkowaliśmy trochę". Jedyne co może uratować BF2018 przed tym samym losem to kompletna klapa SWBFII i tego systemu. Zmasowany bojkot który odbije się EA na kieszeni to jedyne co może zadziałać.