Wpis z mikrobloga

Moja koleżanka podzieliła się ze mną taką historią z czasów podstawówki:

Pewnego dnia podczas lekcji jeden z chłopców z tej samej klasy, siedzący w ostatniej ławce (tuż za nią) zawołał ją po imieniu. Kiedy się odwróciła chłopak wyciągnął ze spodni swoje przyrodzenie i szyderczo się uśmiechnął. Na przerwie wszyscy chłopcy z klasy śmiali się - uwaga - z niej, "bo patrzyła". Dziewczyna postanowiła poinformować nauczycielkę, która wezwała rodziców chłopca i zorganizowała spotkanie: rodzice - chłopak - ona. Przez kilkadziesiąt minut dostawała złośliwe uwagi i pytania w stylu "Skąd wiesz co to było? Skąd taka mała dziewczynka wie jak wygląda "to coś" u chłopców?" Gówniarzowi uszło na sucho, moja koleżanka była napiętnowana za poinformowanie nauczycielki przez całą podstawówkę a 20 lat później wciąż śni jej się to pamiętne spotkanie i obrzydliwe uwagi rodziców chłopaka.

To tak na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości czy feminizm jest potrzebny.
#truestory #feminizm #oswiadczenie
  • 115
@support: Wydaje mi się że możesz mieć jakieś problemy psychiczne, gdy czytam twoje komentarze.
Po pierwsze rozumiem, że nie każdy musi się znać na biologii, ale jeśli myślisz, że damski odpowiednik penisa to piersi to powinieneś się douczyć. Damskie piersi są odpowiednikiem męskich piersi, tego czegoś między brzuchem a szyją.
Po drugie, zaryzykuję stwierdzenie że widziałam w życiu w Europie tysiące kobiet i ani jedna nie miała piersi na wierzchu. Daje
M.....0 - @support: Wydaje mi się że możesz mieć jakieś problemy psychiczne, gdy czyt...

źródło: comment_uk9tYE4lhnCF3mgA04sTIlD8ipEjbe7R.jpg

Pobierz
@Cheater: Bez feminizmu wina zawsze będzie po stronie dziewczynki, która przecież "nie powinna wiedzieć jak wygląda penis". Ta historia pokazuje, że chłopcy od dziecka są bezkarni. Tu chodzi przede wszystkim o reakcję dorosłych. Podobne historie znam ze swojej szkoły. Chłopcy dotykają twoich piersi? To ubieraj gruby sweter, "to przecież tylko dzieci".

@support: przeczytaj jeszcze raz mój wpis, najwyraźniej nie zrozumiałeś.

@Laaq: Na problem molestowania/gwałtów, których ofiarami są mężczyźni, zwracają