Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #majsterkowanie #citroen #warsztat #samochody

Pytanie:

Rzecz sie stala nieslychana, pieprzla mi zarowka do tzw jazdy dzienniej (dipped beam) ale jak:

Zauwazylem ze jedna z lampeczek do oswietlenia tylnej rejestracji przestala dzialac. Zakupilem nowa i dzisiaj rano przed jazda ja umiescilem w gniezdzie i dopiero odpalilem samochod.

Lampeczka w rejestracji dziala ale patrze zapalilo mi sie oznaczenie service nagle. I nie widziec czemu nagle nie mam lewej przedniej zaroweczki do jazdy dziennej. Przestala dzialac i komputer pokazuje zeby je wlasnie sprawdzic jak sie uruchamia samoachod.
Myslalem ze to bezpiecznik czy cos (dziwna analogia ale co tam) wyjelem lampeczke od rejestracji i odpalilem bez ale lampeczka do jazdy dziennej nadal nie swieci. Wiec nastepne co to moze bezpiecznik, wbijam sie do bezpiecznikow od lamp a tych nie ma. Ja wiem ze to citroen ds4 i moze tutaj jest jakas nieziemska technologia ale ze lampy dzialaj bez bezpiecznikow to dziwna sprawa. Po co ktos mogl usunac bezpieczniki ?

I teraz cche zakupic bezpieczniki i nowe lampy halogenowe(h7 55w) i je zamonotowac jednak nie wiem czy to dobry pomysl.

Ktos rozwikla zagadke ? Ladna pani pochyla sie nad problemem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz Tajemniczy_Matador - #motoryzacja #majsterkowanie #citroen #warsztat #samochody 


...
źródło: comment_SNVxJ8DcUR1TrLEzRgguG6H5NwdfXk8U.jpg
  • 14
@Conquer: fajnie świecą ale jak masz kontrolę żarówek to trzeba dobrze trafić. Ja miałem postojówki LED i dopiero 3 komplet nie sypał błędami a po 2 latach zaczęły przerywać i komputer totalnie wariował, zgłaszał błąd co minutę po czym go usuwał i znowu zgłaszał błąd. strasznie irytujące.

I nie, nie kupiłem najtańszych chinoli na allegro tylko w sklepie, z homologacją i wsparciem dla CAN
@Tajemniczy_Matador: jak dobrze pamietam kiedys w sluzbowym berlingo probowalem ogarnac podobny problem - okazalo sie, ze tam czesc "malych" swiatel idzie prosto z jakiegos w ciul drogiego modulu do zarzadzania milionem rzeczy. Skonczylo sie na podmianie na uzywke chyba za 800 cebulionow. Takze elo, kreatif technolozi xDDD
wszystko jest w manualu wyjasnione


@Tajemniczy_Matador: nom, przy tym Berlingo tez bylo, tylko ze sie nie zgadzalo. I problem byl ze swiatlami pozycyjnymi i oswietleniem rejestracji z tylu. Do modulu doszedlem po schematach elektrycznych z jakiejs elektrody. Bezpieczniki byly w tym module (sprawne), ale sam modul nie podawal napiecia. Wlasnie znalazlem jego nazwe: BSI.
Poszukaj czarnego pudelka tak 15x20cm z bezpiecznikami i wtyczkami wystajacymi z obudowy, gdzies w okolicach po lewo
Pobierz bidzej - > wszystko jest w manualu wyjasnione

@Tajemniczy_Matador: nom, przy tym B...
źródło: comment_hcdi6YbDZ7hoopekqu82pB4PQycGQCkc.jpg
@Tajemniczy_Matador: i jeszcze jedno, bo juz nie moge edytowac: z tego co pamietam gdzies wtedy czytalem, ze ktores zarowki (chyba wlasnie oswietlenie tablicy z tylu) sa podpiete jakos bezposrednio do BSI, za bezpiecznikiem albo w ogole bez niego i problem z nimi = upalony modul. W tamtym Berlingo do tylnej klapy dostalo sie troche wilgoci, styki jednej zarowki zgnily, poszlo zwarcie i koniec.

@bidzej: Tak ja rozumiem ale to zupelnie nie moj problem jak by to tzw bsi poszlo to by kupa rzeczy nie dzialal a zaroweczka z tylu nie dzialal od niedy kupilem bo wlasnie sprawdzalem zdjecia z przed zakupu. Zaroweczka z tylu dziala normlanie po wymianie tylko halogen przedni lewy przestal swiecic. Ogolnie patrzalem na forum tego citroena i ten typ tak ma zdaje sie bo nie tylko ja nie mam bezpiecznikow