Wpis z mikrobloga

w laserowych brotherach jest, jako element światłoczuły bęben (który jak sobie liczysz koszt wydruku strony należy dodać). W HP tego bębna brak. Jak bęben przeleci swoje, koniec drukowania, niezależnie od tego w jakim stanie jest.
@bgonzo: Odradzam mocno. Bęben jest przeznaczony na określoną ilość wydruków (tak jak i toner przy 5% pokryciu), ale - ma również ograniczenie co do ilości wydrukowanych obrazów!! Zawsze jest to ilość zdecydowanie mniejsza. Idź w stronę HP. Którykolwiek w zasadzie. OPC (element światłoczuły) jest zintegrowany razem z tonerem = dłużej podrukujesz, czasem opłaca się go po prostu napełnić proszkiem itp.
@bgonzo: oryginały z pewnością, ale daje się je z reguły łatwo regenerować (dosypać proszek, wymienić chip). Nie musisz tego robić sam. Są firmy które niskim sumptem zrobią to za Ciebie. Prawie zawsze są większe niż do porównywalnych urządzeń Brothera.
@bgonzo: kolorowy laser to jak śpisz na kasie :) Kompletnie nie opłacalne. Wcześniej pisałeś i czarno-białym laserze więc tematu koloru nie poruszałem. Samsung (ten obecnie produkowany) ma problem z zamiennikami, a regenerowane często sypią proszkiem i drogie chipy są (choć technologia druku podobna jak w hp, element światłoczuły zintegrowany z tonerem (za wyjątkiem koloru)), ricoh trwałe urządzenia ale drożyzna w eksploatacji. Tak kończąc (troszkem zajęty jestem), szukanie drukarki na alledrogo to
P.S.: kolore tonery do drukarek laserowych tylko w oryginałach, zamienniki się tak nie mieszają i prawie zawsze są z nimi problemy.
@bgonzo: Xerox WorkCentre 3345V_DNI bęben i w OKI też jest a to podnosi koszty, do oki widzę że są zamienniki. Jeżeli koszty Ci nie straszne też wybrałbym oki. Jak w drukarce czy urządzeniu wielofunkcyjnym pojawia się bęben, oznacza to kłopoty. Niby w specyfikacji jest napisane 25k stron ale w życiu zawsze wychodzi mniej bo inaczej zlicza obrazy. Toner plus bęben w oryginale daje około 800zł. Jak Ci to odpowiada bier oki
@Fedain: wiem, ze niepochlebnie wypowiadałeś sie o brotherach ale czy to https://www.centrumdruku.com.pl/brother/mfc_l5700dn.cd w takim układzie nie będzie lepsze biorąc pod uwagę, że bęben jest tanszy, wydajniejszy a gwarancja taka sama?

Szczerze co patrzę po ofertach to praktycznie każda jest z bębnem. A jak jest bez bębna to zazwyczaj są to produkty na które jest gwarancja tylko 12 miesięcy, glownie jakies hapeki
@bgonzo: No i hapeki są najekonomiczniejsze. Brother tylko w atramencie, laser to kłopot. Generalnie dałeś mi dwie drukarki do wyboru, wybrałem jedną :) Jeżeli tak bardzo zależy Ci na gwarancji to HP cały swój sprzęt sprzedaje z roczną. Dokupuje się HP care pack na ile tam lat chcesz. Ale są wyjątki np.: https://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/pl/pl/promotion/4220/Details/ . I w stronę hp bym szedł bo zawsze najkorzystniej wychodzi cena wydruku i brak bębna (kolejnego elementu