Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, zacznę od tego, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o programowanie. Postawiłem sobie jednak cel: nauczyć się na początek jakiegoś języka. Stąd też moje pytanie: jaki wybrać? Zaczynam kompletnie od zera i wszystkiego będę musiał się po kolei uczyć. Zastanawiam się nad #C++ lub #javascript. Chętnie poznam wasze zdanie i opinie. #programowanie #programista15k
  • 12
@pan-violaceus: ja bym proponował na początek Javę lub C#. Trudniej jest w nich napisać coś co teoretycznie działa, ale nie do końca powinno :D.

Do tego powiedziałbym że Java, C#, C++ są do siebie dosyć podobne (C++ najmniej, no ale nadal) i nauka jednego od razu dodaje Ci skilla w pozostałych. Natomiast JS jest trochę oderwany od tego świata. Natomiast ma ten plus że stał się w przeciągu ostatnich kilku lat
@pan-violaceus: Jeżeli chcesz coś przyjemnego, w miarę prostego i gdzie od pierwszych linijek kodu będziesz widział rezultaty swojej pracy to zacznij od Pythona. Nie trzeba kompilować, piszesz czysty kod bo jest to wymagane, w bardzo łatwy sposób możesz pisać programy pod terminal. Wszelkiego rodzaju konwertery, skrypty które ułatwiają ci pracę itd. dobry jezyk na poczatek.
@pan-violaceus: Tutoriale są ok ale zainteresuj się codewars.com, po zakończonym zadaniu masz szansę zobaczyć jak inni rozwiązali ten sam problem. Tak się sporo nauczysz.
JavaScript nie jest zalecany na pierwszy język programowania bo to jest bardziej "skondensowana" technologia, która oprócz wymogów programistycznych ma też być lekka w transmisji przez sieć. Więc robi się mniej przejrzyście. Dodatkowo ES6 i TypeScript czerpią sporo z języków opartych o klasy (C#, C++, Java).