Wpis z mikrobloga

Niemiecki trybunał konstytucyjny właśnie wydał wyrok który przewiduje wprowadzenia do końca 2018 roku trzeciej płci która będzie wpisywywana w akcie urodzenia.Chodzi o osoby które nie można sklasyfikowac jako kobietę czy mężczyznę.( Intersex ,obojnactwo )

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

http://www.sueddeutsche.de/panorama/eil-bundesverfassungsgericht-fordert-drittes-geschlecht-im-geburtenregister-1.3740223

#lgbt #neuropa #4konserwy #prawo #plec
  • 12
@spokojnie_to_ja: większość komentujących nawet nie ma pojęcia o co chodzi... Niektórzy ludzie rodzą się z genitaliami obu płci rozwiniętymi w różnym stopniu. Dotychczas lekarze, lub rodzice decydowali które organy zostaną usunięte, co oczywiście nieraz jest decyzją błędną. Dzięki takiemu prawu takie osoby będą mogły zadecydować jakiej są płci same, pewnie jak już będą potrafiły się określić....
@50HerbatGreya: Myślałbyś pewnie inaczej gdybyś urodził się z fiutkiem, ale też macicą i rodzice razem z lekarzami stwierdziliby że łatwiej zrobić z Ciebie dziewczynkę (jak kiedyś było w większości przypadków, nie wiem jak teraz). Potem taki człowiek ma całe życie złamane.