Wpis z mikrobloga

Te nowe #ubuntu to jakaś masakra. Sprawdziłem z ciekawości jak działa ten ponoć najbardziej topowy i niezawodny #linux w którego wpakowano najwiecej siana i 'komercjalizacji'

-bateria trzyma wybitnie krótko, nawet z tlp
-problemy z archiwami rar
-problemy z obrazami iso
-wine działa od dupy strony, nie ma loadera i wszystko trzeba robić przez play on linux, raz za razem tworząc nowy dysk
-trzeba resetować lapka żeby wifi ponownie załapało
-wgrany na starcie rhythmbox wiesza się gdy w bibliotece audio mamy ponad 1000 plików
-po wpięciu słuchawek nie ma dźwięku
-napęd nie wykrywa zawartości płyt od razu, zawsze trzeba otwierać i zamykać napęd 2x i nie uruchamiać przez powiadomienie tylko przez pliki, bo przekierowanie z powiadomień nie działa
-przesyłanie za pomocą bluetooth koszmarnie wolne

myślę sobie, fallouta czy Heroesa nie odpalę, to może odpalę wgranego Madżonga - taki wuj, po zaznaczeniu jednego klocka drugi nie reaguje xD

Co za gówno. Wracam na antergosa.
  • 34
@singollo: Lenovo B50. Intelowska baza.

@Mroczny_Pasterz: Bez przesady, Win7 to majstersztyk, ale spora liczba distro likunksowych też radzi sobie dobrze. Zależy co kto potrzebuje.

@grzybicastup: Arch z leciutką, user friendly nakładką, genialny instalator w którym wybierasz co chcesz mieć, działa z kopyta, i jest stabilny jak Debian i niezawodny jak Mint. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: No nie odpalę, bo jedną grę mam w archiwum rar którego nie idzie rozpakować bo ciągle woła o jakąś wtyczkę która już jest, a drugą oryginalną nie odpalę przez wine bo 'nie można ustalić położenia programu' by potem 'wine się zawiesił'
@kontroll: nigdy nie miałem problemu z rarem pod linuksem, wtf. Albo masz wybitnie nieprzystosowany pc pod linuksa albo jakimś cudem sromotnie #!$%@?łeś instalację lub system po instalacji... Nie ma innej opcji xD No chyba, że po prostu kłamiesz/naciągasz fakty. Te problemy nawet jak na ubuntu brzmią nierealnie.

Zresztą sugerujesz, że korzystasz z archa... Te problemy powinny w zasadzie dla ciebie nie istnieć jeśli faktycznie ogarniasz w tego archa.
@Kryspin013: @kontroll: Oczywiście że nie ma problemu. Następny co #!$%@?ł coś podczas instalacji i hurr durr linux to shit. Kilka dni temu był tu taki jeden co zaczął aktualizować z 16.04 do 17.04 i sie dziwił że coś sie posypało. Siedze na Ubuntu od lat, na 17.10 od 2 dni po aktualizacji z 17.04 i zero problemu. Nic nie chrupie, śmiga jak ta lala z brodą (komp to gotowiec, biurowy
@GreenFlem: Co można #!$%@?ć podczas instalacji skoro wszystko robi się z automatu? #!$%@?, od 3 lat siedzę na linuksach i to distro działa na moim sprzęcie jak krew z nosa, czy to ciężko zrozumieć?
@kontroll:

Nie ma żadnych problemów z KDE Neon


joke on you - KDE Neon to czyste Ubuntu 16.04 z najnowszą GUI KDE Plasma. Zresztą Elementary i Mint też Ubuntu tylko że tam deweloperzy więcej modzą
zaczął aktualizować z 16.04 do 17.04 i


@GreenFlem: Ale ale jak faktycznie coś się #!$%@?ło przez aktualizację to wina ubuntu... Ja osobiście aktualizowałem chyba z 15.10 po kolei do 17.10 i u mnie działa, ale też nie twierdzę, że ten system aktualizacji jest idealny - szczególnie, że instalator pyta o nadpisanie configów i wtedy można coś #!$%@?ć.

@kontroll: Tylko, że KDE neon i elementary to w zasadzie czyste ubuntu, a
@GreenFlem:

KDE Neon to czyste Ubuntu 16.04 z najnowszą GUI KDE Plasma. Zresztą Elementary i Mint też Ubuntu tylko że tam deweloperzy więcej modzą


Serio? Aleś mnie zaskoczył...

@Kryspin013: Nic nie było nadpisywane, system jest goły i wesoły z dogranym Wine, który również instalował się bez mojej ingerencji. Nie skakałem po kolejnych wersjach ubuntu tylko z miejsca postawiłem 17.10
@kontroll: No to się chłopaku plączesz w zeznaniach bo napisałeś

Nie ma żadnych problemów z KDE Neon, Mintem, Antergosem, Debianem, Elementary i innymi. Z Ubuntu zawsze było coś nie halo


A więc wychwalasz KDE Neon (Ubuntu), Mint (Ubuntu) i Elementary (Ubuntu) a potem piszesz że z Ubuntu jest ZAWSZE nie halo. No to jak jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro 17.10 ci się pieprzy to czy mógłbyś
@GreenFlem: Z GOŁYM UBUNTU SZANOWNY STARSZY PANIE! Tak samo Unity się cięło i wysypywało co chwila że po godzinie musiałem stamtąd uciekać, bo nie szło używać. W tej chwili mam włączonego Firefoxa i słucham muzyki. Żre 2,3 GB ramu.

Zrobię raport, wyślę co trzeba i spróbuje swoich sił za rok lub dwa.