Wpis z mikrobloga

#szpital #polska #nfz #poznan
Wizyta na poznańskim oddziale szpitala dziecięcego zakończyła się dla mnie traumą. Czy ja jestem nienormalny, że doznałem takiego szoku??
Oddział dla niemowlaków do 6 miesięcy. Pokoje 4m2 w których znajdują się dwa łóżka dla dzieci i UWAGA - dwa drewniane krzesła dla rodzica! Jak matka karmiąca ma to zrobić?? Karmienie co 2 godziny i idę sobie spać na krzesło? I tak przez 7, 10 czy 20 dni pobytu?
Dantejskie sceny w pokojach - koczowiska! Dzieci w łóżeczkach, mamy na podłogach na kocach i dmuchanych materacach. Brak wyżywienia dla matek karmiących - radź sobie sama mamo! A jak jest samotną matką? Nie wiem kur... nie wiem. Halo czy to ziemia?
O co tu kur. chodzi? SZOK. Europa zachodnia - Polska w 21 wieku.

Nie wierzę.
  • 18
@bobersremok: Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś. Lóżko polowe wynajętę od szpitala/oddziału. A co najlepsze dodam jeszcze, że na cały szpital (dosć duży) przypada UWAGA 20! słownie: dwadzieścia łóżek polowych. Jest jeszcze hotel szpitalny (nie pamiętam cen), ale gdybym miał wybierać to wolę podłogę na sali.
@bobersremok: Musi być taka kartka bo zaraz sanepid by się doczepił czy inna instytucja gdyby złapał neilicencjonowany materac w szpitalu a tak można kartkę pokazać i powiedzieć 'sami wnieśli chyba przed chwilą" . Gdyby zakaz był faktycznie zakazem a nie picem dla służb to byłby egzekwowany.