Wpis z mikrobloga

Mirki Kochane pisze do Was ponieważ potrzebuje pomocy. Na youtubach zobaczyłem filmik o Pani Jaworowicz określający ja jako komunistkę i osobę partyjna. Niestety to nie byly moje lata poniewaz jestem bardzo mlodym chlopczykiem spotkalem sie z ocena przez osobe starsza ; X
Ze w tamtym czasach tak bylo i kto mogl to zapisywal sie do parti po to zeby np. miec lepsze miejsce po mieso czy innego rodzaju dostepne produkty o ktore trzeba bylo walczyc. I ze ja niby w tamtych czasach pewnie zrobil bym tak samo bo bardzo duzo osob podejmowalo takie decyzje

Moje pytanie jest takie czy ma ktoś jakieś linki albo rzetelne dowody pokazujące ze jak ktoś szedł do partii to byl sprzedawczykiem, bo potrzebuje zrobić poważny research, zęby podjąć znowu rękawice i nie odpuscic tego. Komuna to robactwo w moich oczach a to ze ludzie wtedy woleli wypiąć dupę dla komunizmu za kawalek miesa to dla mnie slaba opcja, jednak nie żyłem w tych czasach i dlatego potrzebuje waszej pomocy.

#partia
#komuna
#komunizm
  • 1
@januszekYT: jakbyś miał wybór czekać 20 lat na mieszkanie, albo zapisać się do partii i przy okazji mieć częściej mięso, papier toaletowy itd. to pewnie byś to pewnie zrobił. Było mnostwo osób, które tylko były w partii, a donosić mógł nawet ktoś spoza partii ;)