Wpis z mikrobloga

Rolls Royce Wraith Black Badge (2016-...)
6,6l V12 twinturbo 632KM
0-100 km/h - 4,5s

Z zewnątrz można ją odróżnić od standardowej wersji Wraith'a po wykończeniu grilla, bagażnika i obramowań okien pociemnianym chromem. To wpisuje się w szerszy trend pozbywania się chromu, widoczny szczególnie w brytyjskiej motoryzacji. Mamy Brack Carbon Edition od Astona Martina czy ostatni Black Spec dla Bentleya Bentaygi. Zwykle są to ograniczone czasowo lub dodatkowo płatne opcje. A wydawało mi się, że za to właśnie za chromowane elementów trzeba dopłacać,a nie za proces odwrotny ¯\_(ツ)_/¯

W przypadku Wraith Black Badge dechromizacja przynosi również usportowienie modelu. Przy zachowaniu identycznej mocy silnika z podstawowej wersji, osiągnięto zwiększony moment obrotowy (870 Nm vs 800 Nm) poprawiono skrzynię biegów i zawieszenie. Wszystko po to by auto lepiej się prowadziło i dawało więcej przyjemności z jazdy. Jeśli jest to możliwe przy masie własnej wynoszącej prawie 2,5 t.

------------------------------------------------------------------------
#carpedia - czyli moje spoty z jakimś dodatkowym opisem <--- obserwuj/czarnolistuj

#carboners #carspotting #rollsroyce #wraith #britishcars #warszawa #v12
superduck - Rolls Royce Wraith Black Badge (2016-...)
6,6l V12 twinturbo 632KM
0-10...

źródło: comment_6SxfmYnEK2TFbJQ0RkUCw1NRjzbqS7aG.jpg

Pobierz
  • 24
@superduck: Tak samo jak nie pomylisz Jaguara z TATĄ czy Bentleya z VW xD

Nie mówię, że RR pod skrzydłami BMW to źle, bo tak nie jest, ale fakt, że "wielkie brytyjskie imperium motoryzacyjne" zostało złupione przez niemieckiego wroga i dawnego indyjskiego sługę to dość ironiczna sytuacja, nieprawdaż?
@death070: tu mnie zagiąłeś. Jeśli Series II w modelu Wraith przyniosła te same zmiany wizualne co dla Ghosta (np. nowe LEDy z przodu), to TAK Black Badge jest usportowioną wersją Series II. Dziwne to o tyle, ze na ulicach Series II dopiero się zaczyna pojawiać, a Black Badge jest już sporo...