Wpis z mikrobloga

Składam właśnie komputer i trochę mi się cena nie spina z budżetem. Co w poniższym zestawie mogę zamienić, abym w przyszłości mógł spokojnie zmodernizować sprzęt, a żeby teraz też dobrze hulał? Z czego najlepiej zrezygnować i czym zastąpić? Zostawilibyście płytę główną i dali tańszy procesor, czy odwrotnie - tańsza płyta, a procesor zostaje?

procesor: Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/;
płyta główna: MSI Z370-A PRO /intel Z370, LGA1151/
RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play
zasilacz: XFX Core XT 400W 120mm 80+ Bronze
grafika: Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)

#pc
  • 10
@loss: zmieniłbym zasilacz na jakiegoś Chiefteca >500W, który zapewne będzie tańszy a i będzie w stanie dostarczyć więcej prądu. RAM - szukałbym używanego, większość ma dożywotnią gwarancje
@Jestem_Tutaj: bo jeżeli dorzuci do tego wydajniejszy procesor i pozna potencjał OC, to linia 12V może się bardzo szybko skończyć albo trzymać zasilacz na maksymalnych obrotach co nie będzie zbyt fajne dla sprzętu jak i użytkownika
@loss: ale jaką tańszą płytę skoro masz jedną z najtańszych pod nowe procki i tak samo procesor, musiałbyś zejść generację niżej. Może w takim razie kup jakiś używany zestaw płyta+procesor na 1151
@keepsta: teraz sprawdziłem, że rzeczywiście za bardzo nie ma w czym wybierać.

Ostatecznie złożyłem trochę inny zestaw. Prośba o ocenę, czy ze sobą współgra czy jest jakiś konflikt:

Procesor Intel Pentium G4600 3.6GHz, 3MB, BOX
Karta graficzna Asus GeForce GTX 1050 Ti Expedition 4GB GDDR5
Płyta główna MSI B150 GAMING M3, B150, DDR4, SATA3, USB3.1, ATX
Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15
Zasilacz Chieftec 500W

Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure
@loss: do tej płyty będziesz potrzebował aktualizacje bios, w morelach robią za dopłatą albo zmień na B250
RAM lepiej w dwóch kościach, tym bardziej jeśli bierzesz płytę z 4 slotami
obudowa Regnum RG2 jest niewiele droższa, ale ma lepszą wentylację, a obudowy się zazwyczaj nie wymienia więc warto tu dołożyć