Wpis z mikrobloga

Szukam artykułu do 2lat wstecz o rynku pracy IT, tam mnie więcej było podzielone na branżę i specjalizacje np grafika, video, testowanie,
Było napisane o trudności wejścia do branży, okresu szkolenia itp
Był nacisk właśnie na inne specjalizacje niż programista

Jak ktoś coś pamięta to pisać, wiem że to był naprawdę solidny artykuł a nie pierwsze lepsze programista zarabia 15k i elo
#it #pracbaza
  • 5
Nie potrzebujesz szkoleń żeby pracować w branży IT. W tym momencie zapotrzebowanie jest tak ogromne, że nie trzeba legitymowac się ukończona uczelnią czy kursami. Liczy się czysta wiedza, bo to jej zasób będzie eksploatowany przez pracodawcę. Mój znajomy uczył się JavaScriptu przez trzy miesiące z youtubowych tutoriali. Rok temu zatrudnił się w jednej z Katowickich firm jako junior za 3 k miesięcznie. Po roku dostał się do firmy gdzie dostał awans, i
@SmokuSC: Przyłączę się do wątku i z ciekawości zapytam, kolega uczył się z tutoriali anglojęzycznych czy polskojęzycznych? Sam osobiście się zacząłem uczyć z polskich, pytanie czy wystarczą na tyle żeby zacząć pracę jako junior w js?
@Sferox 100% anglojęzycznych. 5 min wykładu, pół godziny treningu każdego elementu. Wiesz.. Zależy czy ten kurs jest czegoś wart. Porównaj sobie go ze spisem treści jakiegoś anglojęzycznego i porównaj wartość edukacyjną :) z tego co pamiętam mówił mi że na YouTube jest taki gość, wykładowca z jakiegoś amerykańskiego uniwersytetu który w fajny przystępny sposób obszernie opisuje cały temat. Napewno po angielsku. Ale jak się nazywał? Totalnie mi wyleciało z głowy. Oczywiście nie