Wpis z mikrobloga

Poszukuję (chcę dokonać nabycia przez przemyślany zakup) dobrej pralki tzn. takiej, która nie zepsuje się po dwóch latach użytkowania albo naprawa jej nie będzie przewyższała zakupu nowej pralki. Wiem, że dobie produkcji urządzeń, których działanie przewidziane jest na 2 lata to może być trudne, ale może jakiś #rozowepaski lub #niebieskiepaski mają w tej kwestii doświadczenie. Problemem też może być niewielka łazienka w mieszkaniu w jakim mieszkam - miejsce na pralkę (tam jest zamontowany odpływ i woda) jest dość wąskie, a sama łazienka dość mała. Generalnie chciałbym kupić pralkę ładowaną od przodu gdyż do tych ładowanych od góry mam awersję. Nie chcę wodotrysków, ale tego aby pralka się sprawdzała tzn. dopierała bez problemów i nie była nadmiernie głośna do tego aby programy nie trwały kilku godzin - mówiąc wprost aby spełniała bez problemu swoje podstawowe funkcje. Jeśli macie coś godnego polecenia będę wdzięczny.

#pralka #pralkaboners #agd #agdboners #pytanie #pomocy
  • 5
@saint: jako tymczasowe rozwiązanie kupiłem że dwa lata temu jakaś używana pralkę Whirlpool z komisu AGD za 500zl. Działa do dzisiaj bez zająknięcia :) A przy dziecku od roku pranie robimy praktycznie codziennie.
@saint: Najważniejsze żeby miała łatwy do naprawy programator (Niezalewany) i wymienne łożyska.
Na elektrodzie można znaleźć najwięcej informacji która jaka jest.Chociaż co do wymiennych łożysk to nie do końca jestem przekonany,zawsze lepiej jak są wymienne ale nie wiem czy aż tak często siadają.Prędzej raczej padnie coś innego.
@PawelW124: Widzę, że trafiłem na speca. Powiedz co z bębnem? Wiem, że są takie, które są zamknięte raz na zawsze?
PS. Jakąś konkretną markę lub model polecasz?
@saint: Są klejone i niektórzy je rozcinają a potem znowu kleją na sylikon czy jakiś klej tylko to jest takie niepewne i skomplikowane.We wrześniu był u mnie fachowiec od pralek i powiedział że wymiana łożysk to 300-400 zł nieważne czy bęben jest rozbieralny czy klejony.Same części to jakieś 100 zł i samemu opłaca się to zrobić tylko do tego trzeba rozebrać całą pralkę.Jak go pytałem o dobre pralki to mówił tylko