Wpis z mikrobloga

Przestały mi startować usługi na serwerze:
-apache
-mysql
-memcached
i kilka innych. W logach pusto, bo rsyslog też odmawiał posłuszeństwa. Po grzebaniu w internecie próbowałem odpalić te usługi za pomocą rc.local, chamsko i tak nie powinno się w zasadzie robić, ale dzięki temu wyłapałem na konsoli w panelu zarządzania podczas restartu błąd z montowaniem dodatkowej partycji. I ta zasrana partycja była winna całemu zamieszaniu, po wywaleniu wpisu z fstab odpowiedzialnemu za montowanie jej wszystko wróciło do normy. Taki dziwny przypadek, teraz postaram się ustalić co nie tak z tą partycją. A dzień miał pójść na postawienie nowej strony. Nie wszystko stracone, noc jeszcze długa:D
#ubuntu #linux #serwery #devops
  • 10
@Mirkowy_Annon:
Na CMS'ach, ale jedna strona będzie przerzucana na ręczne klepaną w html5, bo nie ma sensu trzymać jej na wordpress, skoro wywalam z niej 70% funkcjonalności, bo rozbiłem usługi na parę innych stron. Tak to mniej więcej sobie wymyśliłem:
stona firmowa - tylko niezbędne informacje, kontakt, adres, czym się zajmuje
strona projekt 1 - wordpress
strona projekt 2 - wordpress
i tak dalej...
Jak coś się będzie słabo sprzedawać to
@Mirkowy_Annon:
Właśnie tak miałem to zrobione, ale uwierz mi, że użytkownicy się gubili w obsłudze. Pewnie źle to wszystko zaplanowałem, dlatego teraz rozbijam to na osobne strony, znając moje podejście i co rusz nowe pomysły to takie zarządzanie mi sie sprawdzi.
@Mirkowy_Annon:
Póki co głowną gałęzią jest serwis zdalny, a z tego korzystają osoby, które średnio radzą sobie z obsługą komputera, więc zapytałem brata, znajomych jak oni widzą moją stronę, więc mi powiedzieli, że ładna to jest, ale oni nie wiedzą do końca o co w niej chodzi:) Wziąłem sobie to do serca i coś z tym staram się zrobić.
Pokombinuje, musiał bym zobaczyć jak to wygląda na jakimś przykładzie, bo z web to ja jestem cienki i jeszcze duużo musze się nauczyć;)