Wpis z mikrobloga

@mayek: a ja wiem, ja tylko zaprojektowałem i place :D w planie jest 20cm izolacji "EPS" cokolwiek to znaczy, potem osłona przed radonem i 10cm zbrojonego betonu
  • Odpowiedz
@mayek: ale tylko układ pokoi ;) szczegóły techniczne mnie nie interesują ( chociaż może powinny) wszystko jest według normy tek10 i tego się wykonawcy trzymają.
  • Odpowiedz
@mayek: na szczęście główny wykonawca to firma mojego dobrego znajomego, a do tego bank wymaga by jeszcze jedna firma zewnętrzna kontrolowała prace i pisała raporty do banku i do mnie czy wszystko jest ok.
  • Odpowiedz
Ok, uspokoiłeś mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak przy okazji EPS to zwykły styropian. średnio się nadaje do ocieplania fundamentów
  • Odpowiedz
  • 1
@mayek ale on chłopie nie buduje polskiego bunkra z betonowymi stropami, tylko parterowy dom szkieletowy. EPS w zupełności mu wystarczy.
  • Odpowiedz
@ulath: konstrukcja drewniana ale dalej jak to będzie robione? wypelnienie scian jakims ociepleniem i na to plyty? wrzucaj zdjecia ze wszystkich etapow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pytam bo sam sie przymierzam do budowy tylko w Polsce i w sumie bardziej podobaja mi sie takie konstrukcje niz dziwne nieregularne betonowe kloce ktorych niestety jest cala masa
  • Odpowiedz
@ulath: > EPS

@ulath: EPS to typ styropianu. Pewnie jest EPS 200 czyli najtwardszy. Tak jak pod parkingi, bo płyta jest na styropianie.
Tydzień na konstrukcję ścian parteru to wcale nie jest jakoś bardzo szybko.

Budowa wygląda porządnie. Będę śledził. Kibicuję!
  • Odpowiedz