Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć ludzi do rozkręcenia biznesu?

Wpadłem na pomysł od razu zabrałem się za prototyp, oprócz mnie jest jeszcze jedna koleżanka ogarnia biznesplany i badanie rynku

I teraz przyszedł czas na pisanie programu do urządzenia (opaska) i aplikacji na telefon

Pierwszy prototyp jest robiony na arduino z modułem bluetooth i innymi potrzebnymi dodatkami
Tak wiem ("Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu... #pdk )

Jako studenci nie mamy praktycznie żadnej kasy żeby kogoś zatrudnić żeby pomógł nam/napisał aplikacje


#startup #marketing #biznes #startup #reklama #team #programista15k
pijmleko - Jak znaleźć ludzi do rozkręcenia biznesu? 

Wpadłem na pomysł od razu za...

źródło: comment_v8DOrphaNOSytVgYg724Fccg7XViBHPZ.jpg

Pobierz
  • 15
koleżanka ogarnia biznesplany i badanie rynku


@pijmleko: mam nadzieję, że ma też "moc" żeby szczerze powiedzieć, gdyby produkt był bez perspektyw


ps. pytanie trochę pod włos: czy w biznesplanie przewidziano jakiś budżet na prace projektowe/programistyczne?

@pijmleko: wywiady na grupce znajomych są mocno nierzetelne. Jakie pytania zadawałeś na wywiadach? Nikt nie mówi o tworzeniu sond bo nie są one wiarygodnie do proof of concept. Od jakiej potrzeby wychodziłeś wpadając na pomysł, i jak zweryfikowałeś czy są ludzie którzy faktycznie tego potrzebują?
@pijmleko: ten cytat jest komiczny bo nie ma żadnego dowodu iż te słowa Henry Ford wypowiedział. W badaniach nigdy nie pytasz się wprost kto, co i czego potrzebuje. Badanie ma nakierować czego potrzebują ludzie. Nawet ten cytat pokazuje że można coś z niego wyciągnąć - ludzie chcą szybszych koni, zatem ich celem jest szybsze przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Taki cel spełnia samochód ;)
Jak nie zdefiniujesz sobie