Wpis z mikrobloga

@reflex1: gratulacje. Zastanawiam się czy się nie starać też o C jak się będę przeprowadzać i i tak będę musiał nowy robić, ale historie z permitem mojej żony (dalej nie ma, 14 miesięcy i dalej liczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mnie trochę zniechęca.
@lliill: Bo to są #!$%@? turyści, i 1/3 to jakieś 130 tys, więc lekko (a nawet bardzo) przesadzasz. Iman owszem dostał zawiasy, ale również deport i 10 lat zakazu wjazdu (ale o tym już na gównostronach psychoprawicy nie przeczytasz). A zawiasy dostał, bo stwierdzili że bez sensu go utrzymywać za m.in. moje podatki + ryzyko radykalizacji współwięźniów.
@Rarka: Trzeba być tu 10 lat i wtedy masz dla większości państw UE z automatu jeżeli oczywiście pracujesz. Polska niestety z automatu nie ma (wina leży po stronie PL, a nie CH) ów części niemieckiej w niektórych kantonach potrafią dać kolejne B.
A po pięciu latach pobytu tutaj (z B, L się nie liczy) sam możesz poprosić, ale wtedy (przynajmniej w GE) masz prawie jak na paszport, egzamin z języka, brak
@dan3k: Teoretycznie mogę, ale w nowym prawie od 2018 mogą mi cofnąć pobyt stały, za nadmiernie wykorzystywanie socjalu, dlatego się staram o paszport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dan3k: Ja też, ale to dopiero wejdzie od 2018, a dwa jest ograniczenie, po 15 latach pobytu + pobyt stały, nic Ci nie mogą zrobić, możesz siedzieć na garnuszku państwa do końca życia.
Wyjątkiem są oczywiście oszustwa.
@pandelejmon: Nie każdy tak myśli, plus to co dostajesz od państwa (przynajmniej w kantonie Genewa), to prawie tyle samo ile zarabiasz minimalnej, a do tego dorobisz sobie na czarno. Plus masz kartę do sklepu Caritasu, gdzie masz produkty za połowę ceny.