Wpis z mikrobloga

#mikrokosky #silownia
#mikrokoksyprzepisy

Kolejny przepis, tym razem lunch/obiad, ktory jest prosty, a smakuje kozacko. Przedstawiam Wam chrupiaca wolowine w sosie slodkim z chili/

Co potrzebujemy:
krowe pocieta w stripsy (paski) - 350g
3 duze lyzki maki* - ja uzywam ziemniaczanej, ale jak ktos chce niech uzyje kukurydzianej - smak bedzie lepszy
2 lyzeczki stolowe przyprawy chinskiej 5 smakow

Marynujemy mieso: wsypujemy make i przyprawy do miesa i mieszamy zeby bylo ladnie pokryte wszystko. Odstawiamy zeby troche sie przegryzlo. Mozna dodac tutaj sos sojowy, ale o tym pozniej. Sos sojowy lepiej dac do sosu.

sos:
4 lyzki stolowe octu ryzowego
2 lyzki sosu sojowego (albo 3, zalezy)
2 lyzki sosu sweet chili
2 lyzki keczupu
2 lyzki wody

mieszamy wszystko na jedna konsystencje

Warzywa:
kroimy cienko papryke (ja daje 2)
cebulka - spring onion biala czesc - ja kroje 5. Zostaw zieleninke na koniec
imbir - kawalek wielkosci kciuka pokrojony w paski
1 papryczka chili, cienkie paski
czosnek - 2 zabki zmiazdzone

Zaczynamy smazyc.
Najpierw podsmaz mieso - w zaleznosci od preferencji - mozesz uzyc duzo oliwy/oleju, albo malo. W przepisie na naprawde chrupiaca jest duzo oleju - trzeba smazyc na glebokim, ale ja po prostu podsmazam troche wolowine na malej ilosci oliwy. Tutaj uwaga - podsmazamy troche, nie ma byc zrobiona do konca.

Na drugiej patelni wrzucamy oliwe, na rozgrzana oliwe dajemy pokrojone warzywa i robimy 'stir fry', czyli po prostu smazymy warzywa. Nie maja sie przypalic, maja sie skrystalizowac.
Dodajemy wywar/sos i doprowadzamy do wrzenia, ciagle mieszajac. Po ok 1,5-2 minutach dodajemy mieso
Smazymy przez chwile, a potem przykrywamy i chwile dusimy - w zaleznosci o tego jaka lubicie wolowine, ja lubie rozowa, wiec zajmuje to kilka chwil. Po prostu musicie wyczuc co chcecie.

Z czym to jesc? Najlepiej z bialym ryzem (basmati, jasminowy, zwykly bialy) bo ten fajnie lapie sos. Mozna z noodlami, mozna z makaronem, mozna z ziemniakami.
Na wierzch polecam szczypiorek
Do makrosow ja uzyje basmati. 160g ryzu u mnie.

Makrosy beda rozne w zaleznosci jakiej krowy uzyjecie:
kcal: ok 1230
B: 86
W: 155
T: 20

Ja dziele na dwie porcje.

Niech Wam idzie w kubki smakowe.
  • 5